Facebook оцінили в $ 50 млрд.

admin Новини бізнесу

Facebook оцінили в $ 50 млрд.Соціальна мережа Facebook Inc.  залучила інвестиції на $ 500 млн від американського банку Goldman Sachs і російської інвексткомпаніі DST, повідомляють світові ЗМІ.

За даними джерел The New York Times і The Wall Street Journal, в рамках угоди соціальна мережа була оцінена в $ 50 млрд, що перевищує, наприклад, поточну капіталізацію пошукача Yahoo!

За відомостями цих джерел, із загальної суми інвестицій Goldman Sachs вкладає $ 450 млн, DST - $ 50 млн, а проте в подальшому, як очікується, банк продасть DST акції вартістю $ 75 млн, скоротивши свій пакет до $ 375 млн.(Цікаво -Ціна на iPhone впаде)

Goldman Sachs, крім того, створює фонд для клієнтів, через який вони зможуть інвестувати кошти в акції Facebook на загальну суму до $ 1,5 млрд.

Отримані інвестиції дозволять Facebook відкласти первинне розміщення акцій і отримати кошти, необхідні для конкуренції з більш великими Інтернет-компаніями, такими як Google, капіталізація якої наближається до $ 200 млрд, говорять експерти.

DST, яка в 2009 році інвестувала в Facebook, що коштувала тоді близько $ 10 млрд, $ 200 млн, потім поступово нарощувала свою частку.  Тепер вона збільшила свій пакет акцій в мережі до приблизно 10%.

За даними джерел The Wall Street Journal, DST відіграла провідну роль в організації останньої угоди по залученню інвестицій в Facebook.

Facebook, заснована в 2004 році, - найбільша у світі соціальна мережа, кількість її користувачів перевищує 500 млн осіб.

За даними Goldman Sachs виручка компанії за 9 місяців 2010 року досягла $ 1,2 млрд проти $ 700 млн у 2009 р. Чистий прибуток компанії за 9 місяців 2010 року склала 355 млн. дол Таким чином нинішня капіталізація компанії в 107 перевищує розмір її чистого прибутку 2010  року і в 31 разів перевищує розмір доходів компанії.

Засновнику Facebook Марку Цукербергу належить у компанії 24% акцій.

Вконтакте
Pinterest