Гейтс відмивається на благодійностІ

admin Новини бізнесу

Співзасновник Microsoft:Співзасновник компанії Microsoft, відомий як професійний патентний троль, Пол Аллен (Paul Allen) розговорився в своїх мемуарах про те, як Білл Гейтс (Bill Gates) побудував свою комп'ютерну імперію. Уривки з книги, яка ще не надійшла в продаж, детально цитує Wall Street Journal.

Наприклад, Аллен, власник кількох спортивних клубів, яхт і ексклюзивної колекції літаків, повідав про те, що поки він намагався вилікуватися від раку, Білл Гейтс намагався випхати його з ради директорів і відібрати частину його акцій. По чистій випадковості Аллен дізнався про змову Гейтса і Балмера і вчасно зумів йому протистояти. Через деякий час вони навіть принесли йому офіційні вибачення.

Незабаром Аллен все-таки залишив керівну позицію в компанії, залишившись, тим не менш, в раді директорів.

Однак у книзі мова йде не лише про особисті взаємини співзасновників Microsoft, які без перебільшення можна назвати досить складними, але і про деякі шокуючих подробиці, що стосуються того, яким чином будувався бізнес компанії на початку 90-х років на зорі комп'ютерної ери.

В одній із глав Аллен досить докладно описує, як Білл Гейтс разом з цілою армією юристів бухгалтерів намагався розробити план відмови від сплати багатомільйонних податків через дочірні компанії і непрямі інвестиції.

Крім того, Аллен не раз ловив Гейтса на махінаціях з програмним кодом деяких продуктів. Для розробки деяких проектів Microsoft наймав сторонні компанії і спочатку співробітництва впроваджував у їх роботу деякі свої програмні продукти. На певному етапі ці програми просто "зливали" весь розроблений код в Microsoft, де його вже допрацьовували до кінця, і цей же момент компанія переривала свою співпрацю з партнером і не виплачувала йому покладених грошей.

Такому чином Microsoft, збанкрутувало близько десятка компаній з Кремнієвої долини, деякі з яких потім були просто поглинені корпорацією.

Однак бєспрєдєл Гейтса не закінчується несплатою податків і крадіжкою "сирого" програмного коду у дочірніх компаній. В одній з частин своєї книги Аллен висловлює сміливе припущення, що Гейтс і Болмер (Steve Balmer) серйозно "поураганили" на початку 90-х, правда підкреслює, що це його особиста оціночне судження.

Він досить недвозначно натякнув, що деякі дії керівників Microsoft на той час - це не просто безневинні фінансові операції. "У багатьох високопоставлених керівників компанії руки по лікоть в крові", - пише Аллен.

Не оминув він стороною і захоплення Гейтса благодійністю. Аллен вважає, що "Фонд Білла і Милинд Гейтсів", звичайно ж, активно займається благодійністю, але через нього до цих пір проходить відмивання нелегально отриманих в 90-і доходів.

Причина, по якій Пол Аллен вирішив відкрити настільки потаємні подробиці діяльності Microsoft, цілком зрозуміла. Аллен володіє часткою компанії і знає, що акції компанії коштують як ніколи дешево. Після цих новин їхня ціна просто фізично не може опуститися, тому йому нічого втрачати. Крім того, немає можливості порушити кримінальні справи проти керівників Microsoft. Якщо правопорушення дійсно мали місце, то по них вже встиг закінчитися термін давності.

Вконтакте
Pinterest