Google оштрафований на 900 тис. євро за порушення конфіденційності користувачів

admin Новини бізнесу

Google оштрафований на 900 тис. євро за порушення конфіденційності користувачівІспанське Агентство з захисту персональних даних визнало, що пошукова система здійснює збір та обробку особистої інформації громадян Іспанії у форматі, що не відповідає законодавству країни.

Фахівці агентства побачили в новій політиці конфіденційності ресурсу, що недавно зазнала зміни, три серйозних порушення. Кожне з них було оцінено в штраф 300 000 євро. Крім того, від Google вимагають усунути порушення якнайскоріше, пише The Inquirer.

Google звинуватили в тому, що за допомогою хмарних сервісів він збирає персональну інформацію, не попереджаючи при цьому користувачів в повному обсязі, які дані збираються, як і скільки вони зберігаються і з якою метою використовуються.

Подібні звинувачення на адресу пошукового гіганта висунули також профільні відомства інших країн Євросоюзу - Франції, Великобританії, Німеччини, Італії та Нідерландів. Від Google вимагають додаткових гарантій відповідності введеної в 2012 році політики конфіденційності національному законодавству цих країн.

У 2012 році Google приступив до централізованого збору даних про відвідувачів належачих компанії сайтів, у тому числі Gmail, YouTube і Google+. Публічна мета - максимальне таргетування рекламних оголошень. У Євросоюзі заявляють, що подібне рішення вимагає перегляду.

Вконтакте
Pinterest