Google витратить 50 млн доларів на дівчаток-програмісток

admin Новини бізнесу

Google витратить 50 млн доларів на дівчаток-програмістокКорпорація Google запускає проект з навчання школярок старших класів мови програмування. Про це повідомляється в офіційному блозі компанії. Проект під назвою Made with Code повинен підвищити інтерес до програмування у учениць старшого шкільного віку. У рамках нового проекту Google співпрацюватиме з молодіжними організаціями Chelsea Clinton, Girls Inc., Girl Scouts of the USA, Mindy Kaling, MIT Media Lab, National Center for Women & Information Technology, SevenTeen, TechCrunch та іншими. Розмір інвестицій корпорації в проект складає 50 мільйонів доларів.

Слоган кампанії Things you love are Made with Code. Для того, щоб привернути увагу старшокласниць до програмування вже був запущений сайт з модними дівочим дизайном, а також знятий півторахвилинний барвистий фільм.

Сьюзен Войчицька, генеральний директор YouTube і куратор проекту, привела в приклад жінок з цікавими, дивовижними професіями, які змушені займатися програмуванням, вміти писати коди. Міраль - хіп-хоп танцівниця і хореограф, яка виступає на сценах по всій країні. Даніель - мультиплікатор в компанії Pixar, яка допомагає ожити улюбленим персонажам як Немо і Меріда. Еріка - учасник гуманітарної місії, яка бореться з малярією по всьому світу. Ці жінки не змогли б виконувати свою роботу, просто знаючи, як користуватися технологіями. Вони повинні були навчитися самі створювати їх.

Войчицька закликає дівчаток наслідувати приклад цих жінок. У її зверненні наголошується, що менше одного відсотка дівчаток в старшій школі виявляють інтерес до комп'ютерних технологій.

Першим етапом програми є запуск веб-сайту, на якому вже зараз можна знайти кілька програм навчання початкового рівня, безкоштовні відеочати з фахівцями з програмування та перелік ресурсів для учнів, їх батьків та вчителів.

Стартові проекти пропонують спроектувати браслет для подальшого друку на 3D-принтері, створити аватар або GIF-анімацію, обробити фото або зробити аудіодоріжку за допомогою програмування. Як мови виступає Google Blockly. Це відносно молода мова візуального програмування, за допомогою якого можна створювати програми без написання власне коду.

Вконтакте
Pinterest