Intel виплатить користувачам по $15, щоб залагодити справу про завищення результатів Pentium 4 в бенчмарках

admin Новини бізнесу

Intel виплатить користувачам по $15, щоб залагодити справу про завищення результатів Pentium 4 в бенчмаркахПроцесорний гігант Intel погодився на виплату грошової компенсації, щоб врегулювати груповий позов, в якому його звинувачують в накручуванні результатів тестів процесора Pentium 4 першого покоління. І хоча компанія Intel погодилася виплатити компенсацію всім подавачам колективного позову, в Санта-Кларі не мають наміру брати на себе юридичну відповідальність і як і раніше заперечують висунуті в рамках позову звинувачення в нечесних методах реклами продукту.

Варто відзначити, що крім процесорного гіганта в справі фігурує компанія HP, яка тут розглядається в якості пособника Intel і, отже, має безпосереднє відношення до підробки результатів тестів з метою залучення покупців. Компанія HP, як і Intel, заперечує будь-які звинувачення.

На додаток до персональної компенсації, розмір якої складе $ 15, відповідно до умов врегулювання спору, Intel перерахує ще $ 4 млн на розрахункові рахунки некомерційних загальноосвітніх організацій.

На спеціальному сайті, що знаходиться у веденні юридичної фірми Gilardi & Co, запропоновано скористатися спеціальною формою для подачі претензії і отримання компенсації в $ 15. Отримати свої $ 15 може будь-який громадянин США, за винятком резидентів штату Іллінойс, який купив новий ПК на базі процесора Pentium 4 в період з 20 листопада 2000 року по 31 грудня 2001 для особистого, сімейного або домашнього користування. На компенсацію також можуть розраховувати ті резиденти США, хто купив новий ПК на базі CPU Pentium 4 першого покоління (Willamette) або Pentium 4 з тактовою частотою нижче 2,0 ГГц в період з 1 січня 2002 року по 30 червня 2002 року. У переліку осіб, які не можуть претендувати на компенсацію числяться рядові фахівці та інженери Intel (працюючі в компанії в той період або зараз), керівний склад Intel (колишні і нинішні співробітники), судді, які беруть участь в процесі, а також члени їх сімей.

Користувачам, які згодні піти на мирову з Intel і отримати за це свої $ 15, потрібно в обов'язковому порядку подати бланк претензії до 14 квітня 2015 року. Інша частина позивачів, які вважають суму компенсації недостатньо великою, може відмовитися від участі в колективному позові, зробивши це до 15 грудня 2014 року, а потім спробувати засудити Intel своїми силами.

Вконтакте
Pinterest