Японська компанія Shimizu планує побудувати за $ 26 млрд сучасну Атлантиду

admin Новини бізнесу

Японська компанія Shimizu планує побудувати за $ 26 млрд сучасну АтлантидуВ даний час основні проблеми Японії - це нестача робочої сили і старіння нації, але ніяк не перенаселення, яке є головним болем Китаю. Тим не менш, в Країні висхідного сонця вирішили наслідувати приклад Піднебесної і будувати міста майбутнього під водою.

Одна з найбільших будівельних японських компаній Shimizu показала перші ескізи футуристичного підводного міста: величезної науково-дослідної станції з житловим комплексом загальною протяжністю 16 км, яка бере свій початок трохи нижче поверхні і простягається аж до дна океану.

Оціночна вартість проекту, що отримав назву Океанська спіраль, становить $ 26 млрд. І хоча проект на даний момент знаходиться в зародковому стані, вже називається передбачуваний термін його реалізації - 5 років. У цей момент не ясно, чи буде взагалі розпочато і завершено будівництво даної підводної станції, але якщо це трапиться, то цей потенційний архітектурний шедевр забезпечить реальне уявлення про сучасну Атлантида.

Ще до початку роботи над проектом Shimizu заручилася підтримкою безлічі дослідницьких фірм і японських урядових агентств. За задумом архітекторів Shimizu, у нижній частині розташується науково-дослідна станція, наукові співробітники якої будуть вивчати способи вироблення енергії на дні океану. Від поглиблення в дні океану до самої поверхні, де розташована гігантське будівля, що має форму сфери з діаметром близько 460 м, буде підніматися 15-кілометрова спіраль (мабуть, звідси і пішла назва Океанська спіраль). У цій сфері будуть розміщені готелі, житлові та торгові приміщення загальною місткістю до 5 тис осіб.

Це всього лише черговий проект нашої компанії, але ми прагнемо розробити технологію, яка дозволила б нам побудувати підводну житлову площу - розповів прес-секретар Shimizu Corp в інтерв'ю Wall Street Journal.

Очікується, що видобуток електроенергії стане можливою за рахунок температурних коливань води між різними частинами структури.

Японські будівельні компанії славляться в світі своїми незвичайними прагненнями. Завзятий суперник Shimizu - компанія Obayashi - нещодавно заявив про свої плани побудувати до 2050 року ліфт у космос. Компанія Shimizu в свою чергу не так давно оприлюднила плани з будівництва плаваючого мегаполісу (відео нижче) і сонячної електростанції на Місяці.

Примітно, що ескізи Океанської спіралі з'явилися зараз, коли між урядами різних країн, транснаціональними корпораціями та міжнародними організаціями йде жвава дискусія на тему пошуку способів вирішення проблем підвищення рівня моря і наслідків зміни клімату для найбільш сприйнятливих до цих глобальних змін країн.

Вконтакте
Pinterest