Компанія Kodak оголосила себе банкрутом

admin Новини бізнесу

Компанія Kodak оголосила себе банкрутомВсесвітньо відомий виробник фототехніки, фото і кінотоварів Eastman Kodak ініціював процедуру банкрутства.

Чутки про те, що Kodak може оголосити себе банкрутом, з'явилися восени. В останні роки справи у компанії з більш ніж 130-річною історією йшли, м'яко кажучи, погано. З 2007-го було втрачено $ 1,8 млрд, а в середині 2011-го на рахунках компанії залишалося $ 957 млн ​​проти $ 1,6 млрд на початку року.

Процедура банкрутства буде проходити відповідно до розділу 11 Кодексу про банкрутство США, яка передбачає поетапну реорганізацію. Це дозволить компанії захиститися від кредиторів, відкласти судові розгляди і розрахуватися з боргами.

Допомогти Kodak в реструктуризацію погодилася міжнародна корпорація Citigroup, що надала в кредит $ 950 млн на півтора року. Kodak планує позбавитися від малоприбуткових напрямків бізнесу, продати приблизно 1 100 патентів, пов'язаних з технологіями обробки цифрових зображень, а також вжити низку інших заходів, які допоможуть стабілізувати фінансове становище і зміцнити позиції на ринку.

Процедуру реорганізації в США планується завершити протягом 2013 року.