Компанія Samsung програла у патентній суперечці з Apple

admin Новини бізнесу

Компанія Samsung програла у патентній суперечці з AppleСуд присяжних міста Сан-Хосе (Каліфорнія, США) став на бік Apple у гучній справі проти Samsung, що стосується порушення патентів на розробки в мобільній сфері.

Нагадаємо: Apple звинувачувала південнокорейського виробника в запозиченні дизайну, користувальницького інтерфейсу і оформлення упаковки iPad і iPhone. Збиток оцінювався в $ 2,5 млрд.

«Самсунг» ж стверджував, що конкурент незаконно використовує інтелектуальну власність, що стосується бездротової передачі даних, засобів зменшення енергоспоживання і корекції помилок. При цьому в Samsung заявляли, що Тім Кук і Ко намагаються «задушити конкуренцію і обмежити вибір для споживачів у спробах зберегти свій історично надмірний прибуток».

Так чи інакше, суд присяжних вирішив, що в пристроях Samsung скопійовані ключові елементи iPhone і iPad. На компанію накладений штраф у $ 1,05 млрд. Більше того, оскільки порушення визнані умисними, Apple може вимагати триразового відшкодування збитків.

В Samsung вже заявили про намір оскаржити судову ухвалу. Аналітики кажуть, що вердикт може призвести до зниження продажів Android-пристроїв і відбитися на ринку смартфонів і планшетів в цілому. Samsung зараз є найбільшим постачальником комунікаторів: у другому кварталі компанія реалізувала 50200000 «розумнофонів», або 32,6% від загального обсягу продажів. Apple займає друге місце з 26,0 проданих «айфонів» (16,9%).

Зауважимо, що суд Сеула (Південна Корея) не угледів за Samsung копіювання дизайну продуктів Apple. При цьому постановлено, що компанії все ж порушили патенти один одного. Вердикт передбачає призупинення продажів смартфонів iPhone 3GS і iPhone 4, планшетів iPad першого і другого покоління, а також більше десяти пристроїв Samsung, включаючи комунікатори Galaxy S, Galaxy S II і планшети Galaxy Tab.

Вконтакте
Pinterest