Аналітики DisplaySearch оцінили масштаби падіння ринку рідкокристалічних панелей

admin Новини бізнесу

Аналітики DisplaySearch оцінили масштаби падіння ринку рідкокристалічних панелейПерший квартал року приніс помітне скорочення поставок рідкокристалічних панелей великого розміру (більше 9,1 дюйми по діагоналі). У порівнянні з попереднім кварталом обсяг упав на 7%, до 164 млн. штук. Втім, це на 5% більше, ніж рік тому. Але в грошовому вираженні картина виглядає набагато виразніше. Обсяг ринку за три місяці склав 17,5 млрд. доларів, що на 12% менше, ніж три місяці тому, і на 19% менше, ніж рік тому. Такі дані наводять у своєму звіті аналітики DisplaySearch.

Лише в березні намітилася стабілізація цін на панелі, що знижувалися протягом останніх трьох кварталів.

Всьому виною - ситуація надвиробництва, що спостерігалася впродовж більш ніж 12 місяців підряд. Однак виробники не втрачають надії наростити обсяг поставок у поточному кварталі, розраховуючи досягти показника зростання 18% з урахуванням того, що складські запаси в ланцюжках поставок тануть.

Що стосується розстановки сил, за підсумками кварталу вона виглядає так. Найбільша частка ринку в грошовому вираженні належить LG Display, але за квартал вона скоротилася з 27,9% до 25,9%. На другому місці - компанія Samsung Electronics, що зуміла за три місяці збільшити свою частку з 25,2% до 25,6%. Третю та четверту позиції займають компанії AU Optronics (AUO) і Chimei Innolux (CMI) з показниками 16,5% і 15,6%. У четвертому кварталі минулого року їм належало 15,1% і 14,1% відповідно. Замикає п'ятірку компанія Sharp, яка втратила позиції: якщо в завершальному кварталі 2010 року японський виробник контролював 9,8% ринку, то в першому кварталі року нинішнього - лише 7,9%.

Вконтакте
Pinterest