Погані продажі смартфонів обернулися для Sony втратою $ 1,7 млрд

admin Новини бізнесу

Погані продажі смартфонів обернулися для Sony втратою $ 1,7 млрдЯпонська компанія Sony скоригувала у бік зниження свій прогноз щодо річного прибутку. Досить значна сума в 180 млрд японських ієн (близько $ 1,7 млрд) були віднесені на статтю: створення резерву на випадок знецінення гудвілу. Необхідність зміни прогнозу по показнику річного прибутку зумовлена ​​результатами діяльності мобільного підрозділу Sony, де доходи від продажу смартфонів і планшетів, за словами японської корпорації, були переоцінені. В даний час компанія Sony вирішила змінити стратегію і змиритися з втратою. У підсумку, відповідно до очікувань Sony за підсумками поточного фінансового року, який завершується на календарі компанії в березні наступного календарного року, збитки досягнуть $ 2,1 млрд.

Sony переживала перехідний етап протягом кількох останніх років, намагаючись сфокусуватися на запропонованій новим виконавчим директором Казуо Хіра стратегії реорганізації One Sony і стати більш згуртованою і швидко адаптуючуюся до стрімко мінливого ринку компанією. Не остання роль у цих планах відводилася мобільному підрозділу: лінійка Android-смартфонів Xperia забезпечувала суттєві позитивні грошові потоки, незважаючи на те, що сам підрозділ позбулося знаковою лінійки ноутбуків VAIO.

Сьогоднішнє визнання низьких продажів мобільних пристроїв вказує на несподівану слабкість того, що мало стати кістяком і опорою Sony в плані доходів.

Нинішня заява компанії, що супроводжується переглядом прогнозу значення річного прибутку, свідчить про те, що початковий план продажу смартфонів з максимально низьким рівнем маржі для збільшення частки ринку не спрацював.

Комплексна стратегія для мобільного підрозділу була переглянута з метою зниження ризиків і волатильності, а також забезпечення більш стабільного прибутку - йдеться в заяві Sony. Це означає скорочення випуску пристроїв середнього цінового діапазону, і концентрація на лінійці преміум-класу, яка нещодавно була оновлена ​​сімейством мобільних пристроїв Xperia Z3.

Компанія Sony називає істотну зміна ринку та конкурентного середовища в мобільному бізнесі, в якості основної причини своїх розчарувань. Враховуючи, що проблеми компанії в основному обумовлені зростаючою конкуренцією в сегментах пристрій початкового і середнього рівня, які є більш чутливими до ціни, можна сміливо зробити висновок, що Sony, як і Samsung, страждає від рук китайських виробників. Переорієнтація ресурсів на пристрої преміум-класу займе чимало часу і зажадає терпіння від інвесторів Sony, яким вже можна не тішити себе думками про отримання дивідендів під кінець року.

Вконтакте
Pinterest