Програмна помилка коштувала розробнику $ 217 млн

admin Новини бізнесу

Програмна помилка коштувала розробнику $ 217 млнКомісія з цінних паперів і біржових операцій США (SEC) зобов'язала розробника програмного забезпечення виплатити штраф за приховування помилки в коді, що призвела до втрат у клієнтів близько $ 217 млн.

Якийсь Барр Розенберг (Barr M. Rosenberg) з Каліфорнії, 68 років, трудився в області розробки софта, призначеного для оцінки та прийняття інвестиційних рішень. У квітні 2007 року його компанія Barr Rosenberg Research Center представила нову версію цього ПЗ, в яку, як з'ясувалося пізніше, вкралася серйозна помилка. Один з ключових компонентів з оцінки ризиків отримував дані з інших модулів як у відсотках, так і в абсолютних одиницях, причому не перекладав останні у відсотки, що, природно, відбивалося на кінцевих розрахунках.

Виявлена ця помилка була тільки в червні 2009 року одним із співробітників компанії. Займаючись розробкою нової версії цієї програми, він звернув увагу на різні результати, які демонструвала нова розробка і поточна версія.

У тому ж місяці програміст поділився своєю неприємною знахідкою з керівним складом компанії. Розенберг, замість того щоб публічно визнати наявність помилки і в найкоротші терміни внести необхідні зміни в код, віддав розпорядження зберігати мовчання посвяченим у проблему співробітникам.

В результаті зміни в клієнтських копіях програм були зроблені тільки у вересні-листопаді того ж року. І тільки в листопаді Розенберг поінформував про даний інцидент гендиректора батьківської компанії AXA Rosenberg Group (сам він займав там пост голови ради директорів). Клієнти ж дізналися про існування помилки лише в квітні 2010 року, незабаром після того як SEC почала проводити розслідування в зв'язку з цим.

Розслідування SEC, крім іншого, показало, що інцидент зачепив понад 600 клієнтів Barr Rosenberg Research Center і привів до втрат близько 217 млн ​​доларів. Комісія визнала, що на усунення помилки пішло надто багато часу (інакше кажучи, втрати могли бути менше). Також Розенберг не надав своєчасно гласності інформацію про помилку, що теж є адміністративним порушенням.

На Розенберга було накладено штраф в $ 2,5 млн, який надійде в казначейство США. Також його відлучили від індустрії статистичного ранжирування та інвестиційного бізнесу.

Вконтакте
Pinterest