PandaLabs: Шкідливе ПЗ в 1 кварталі 2011 року

admin Новини бізнесу

PandaLabs: Шкідливе ПЗ в 1 кварталі 2011 рокуКомпанія Panda Security опублікувала перший квартальний звіт 2011 року. Минулі три місяці відзначилися неймовірно інтенсивною вірусною активністю, а також трьома інцидентами:

1. Сама масивна атака, спрямована проти мобільних телефонів на базі Android

2. Незвично широке використання Facebook для розповсюдження шкідливого програмного забезпечення

3. Напад групи анонімних кібер-активістів на сайт компанії HBGary Federal, яка працює у сфері безпеки.

На початку березня ми стали свідками найбільшої на сьогоднішній день атаки на Android. Цей напад було спровоковано шкідливими програмами на Android Market - офіційний магазин додатків для операційної системи. Всього за чотири дні ці програми, які автоматично заражали пристрій трояном, були завантажені приблизно 50000 разів. У даному випадку троян був складніше звичайного, так як він не тільки викрадав особисту інформацію з мобільних телефонів, але також завантажував і встановлював інші додатки без відома користувача. Google вдалося позбавити свій магазин від всіх шкідливих додатків, а через кілька днів і видалити їх з телефонів користувачів.

У справі з Facebook був визнаний винним у зломі облікових записів і шантажі Джордж С. Бронко, 23-річний молодий чоловік з Каліфорнії, за що йому загрожує до шести років позбавлення волі. Використовуючи інформацію зі сторінок користувачів Facebook, йому вдалося отримати доступ до електронної пошти жертв. Зламавши пошту, шахрай вишукував будь-яку інформацію, яку він міг би використовувати для шантажу. Цікаво те, що будь-який користувач може стати жертвою таких атак, адже навіть Марк Цукерберг, засновник Facebook, не уникнув цього. Сторінка його фан-групи була також зламана, і на ній з'явилося повідомлення "Почати зломи!".

Між тим, група анонімних кібер-активістів, відповідальна в ряду інших злочинів ще й за атаки проти SGAE (Іспанське Агентство захисту авторських прав) в 2010 році, як і раніше не дає про себе забути. Останній інцидент стався після того, як Технічний директор американської компанії HBGary Federal Аарон Барр оголосив про те, що має в своєму розпорядженні докладнe інформацією про учасників угруповання анонімних кібер-активістів. Засмучена даним фактом, вищезгадана група вирішила зламати сайт компанії, а також її рахунок у Twitter, вкравши тисячі листів, які потім були поширені на сайті The Pirate Bay, найбільшому в світі BitTorrent-трекер.

Варто зазначити, що зміст деяких опублікованих листів було дуже неетичним з боку компанії: наприклад, пропозиція про розробку руткіта. Все це змусило Аарона Барра піти у відставку з поста Технічного директора компанії.

Обсяги шкідливого програмного забезпечення продовжують збільшуватися ...

З початку 2011 року до теперішнього моменту ми спостерігаємо збільшення числа IT-загроз, що знаходяться в обігу: протягом першого кварталу 2011 року середній показник щоденних нових зразків шкідливого програмного забезпечення склав приблизно 73000 примірників, більшість з виявлених загроз склали саме трояни. Це означає, що в першому кварталі 2011 року хакери створили на 26% більше нових загроз, ніж у відповідному періоді попереднього року.

У першому кварталі 2011 року трояни склали більшість нових загроз - близько 70% від загальної кількості нових шкідливих програм. Такі дані цілком логічні, оскільки ці типи загроз найбільш популярні серед злочинців, що займаються крадіжкою банківських реквізитів.

У рейтингу найбільш інфікованих країн, складеному на основі даних, отриманих від он-лайн антивіруса Panda ActiveScan, Китай, Таїланд і Тайвань продовжують займати перші три місця, з показником зараженості приблизно 70%. Росія також залишається в п'ятірці країн з найвищим показником інфікованості. Останні три місця у двадцятці займають Ірландія, Перу і Еквадор.

Вконтакте
Pinterest