У Франції Facebook і YouTube обкладуть спеціальним податком

admin Новини бізнесу

У Франції Facebook і YouTube обкладуть спеціальним податкомБагато компаній використовують сайти відео-хостингів для просування власних програм, отримуючи від цього чималий прибуток.

Уряд Франції має намір обкласти сайти відео-хостингів YouTube і Dailymotion спеціальним податком. З даною ініціативою виступила Вища рада аудіовізуальних засобів держави (Le Conseil supérieur de l'audiovisuel, CSA), проаналізувавши ринок аудіовізуальних медіапослуг.

У раді стверджують, що багато компаній використовують ці сайти, а також соціальну мережу Facebook для просування власних програм, кліпів і ін., отримуючи від цього чималий прибуток. Також комерційну вигоду отримує сам YouTube, що пропонує придбати преміум-канали.

Ці платформи роками розвивали партнерство з видавцями аудіовізуального матеріалу і контент-провайдерами, з якими вони ділять прибуток, одержуваний від реклами - випливає зі звіту. Автори документа вважають, що подібного роду діяльність варто оподаткувати, а виручені кошти направити на підтримку національного кінематографа.

У звіті також згадується, що за минулі кілька років платформи значним чином розширили свою діяльність. Так, за два останні роки лише у Франції кількість користувачів YouTube зросла з 18 до 25 мільйонів. Соцмережею Facebook зараз користується 15 мільйонів користувачів у порівнянні з 9 мільйонами в 2011 році.

Крім того, ринок аудіовізуальних медіапослуг виріс - якщо в 2009 році його прибуток становив 97 млн ​​євро, то в кінці 2012 року цей показник зупинився на позначці в 252 млн євро.

Вконтакте
Pinterest