У Google вимагають 300 млн євро

admin Новини бізнесу

У Google вимагають 300 млн євроФранцузька компанія 1plusV подає позов до корпорації Google, розраховуючи на відшкодування втраченого прибутку в розмірі 295 млн євро. У 1plusV вважають, що Google порушив їх права, викинувши сайти цієї компанії з пошукової видачі, повідомляє Reuters.

1plusV - це Версальська компанія, що трудиться в області створення "вертикальних" пошукових систем. На даний момент їй належить сайт eJustice.fr - вертикальний пошуковик, що спеціалізується на темі правосуддя.

"У період з 2007 по 2010 рік не менше 30 вертикальних пошукових систем, створених компанією 1plusV, були занесені в чорний список [Google]; деякі з них демонстрували значний комерційний потенціал", - йдеться в заяві 1plusV.

Позов має бути поданий у Комерційний суд Парижа сьогодні або завтра. У Google підтвердили отримання позовної скарги, але відмовилися від коментарів під приводом того, що ще не вивчили документи.

Своїм розслідуванням цієї справи займаються і в Єврокомісії. 1plusV і ще дві компанії скаржилися сюди на Google ще в минулому році. Одна з цих компаній, сервіс порівняння цін Ciao!, належить корпорації Microsoft - фактично основного конкурента Google в області інтернет-пошуку, якщо врахувати її договір з Yahoo!.

А на початку цього року компанія 1plusV подала до Єврокомісії нову скаргу, запевняючи, що Google не дає її сайтам користуватися механізмом AdSense. Французи бачать в цьому спробу задушити конкурентів. Google говорив тоді, що ні про яку недобросовісної конкуренції не йдеться, а просто сайти, що належать 1plusV, порушували правила користування сервісом AdSense. При цьому один з таких сайтів в Google назвали не пошукачем, а всього лише колекцією посилань на інші ресурси.

Але скарг регулятору версальської компанії здалося мало. Засновник 1plusV Бруно Гійяр (Bruno Guillard) вважає, що Єврокомісія буде розбиратися з цим дуже довго, а через суд все може бути закінчено вже через два роки. Він також каже, що новий позов за розміром компенсації стане найбільшим проти Google у Європі, а також найбільшим в світі, якщо обмежуватися тільки порушеннями антимонопольних законів. Правда, поки неясно, яким чином в 1plusV нарахували без малого 300 мільйонів євро втраченого прибутку.

Вконтакте
Pinterest