У сфері мобільних платежів банки вирішили покластися на підхід Apple

admin Новини бізнесу

Якщо уважніше придивитися до представленого на минулому тижні сервісу для здійснення безпечних мобільних платежів Apple Pay, то можна побачити обгрунтовані рішення з боку банків-емітентів карток, які полягають не тільки в прийнятті сервісу, але і в зниженЯкщо уважніше придивитися до представленого на минулому тижні сервісу для здійснення безпечних мобільних платежів Apple Pay, то можна побачити обгрунтовані рішення з боку банків-емітентів карток, які полягають не тільки в прийнятті сервісу, але і в зниженні комісії по транзакціях.

Як пояснює The New York Times, надаючи підтримку Apple Pay, JPMorgan Chase і інші подібні йому великі банки ризикують втратити потенційні доходи. Вони дістануться технологічному гіганту Apple, який має намір отримати важливішу роль у фінансовій сфері. Втім, ці рішення були неминучими і обумовлені швидким виходом Apple на ринок банківських послуг, і новими загрозами для традиційних платіжних систем.

Одним із приводів для занепокоєння стали незалежні від платіжних систем ініціативи консорціумів, що складаються з великих мереж роздрібної торгівлі, наприклад, Merchant Customer Exchange, до якої входять Walmart і Best Buy. Ці дві найбільші мережі роздрібних магазинів в минулий четвер зовсім не випадково оголосили про те, що не збираються підтримувати Apple Pay.

Існують проекти, які відносяться до мереж кредитних карт з неповагою і зневагою - сказав старший віце-президент MasterCard з розвитку мобільних продуктів Джеймс Андерсон. - Ми маємо намір вкладатися в програми, які поважають нашу роль в екосистемі.

За даними джерела, Apple почала вести переговори з банками і міжнародними платіжними системами в січні 2013 року. Нагадаємо, сервіс Apple Pay буде запущений за підтримки Visa, MasterCard і American Express.

Видання The New York Times нагадує, що до анонсу Apple Pay в Мережі довгий час циркулювали чутки про те, що банки пропонують Apple більш вигідні тарифи за безготівковими транзакциям порівняно зі ставками, які передбачають тарифи на обслуговування традиційних пластикових карт. Банки сподіваються компенсувати цю різницю за рахунок збільшення обсягу проведених транзакцій, внаслідок прийняття ринком сервісу Apple Pay. Приміром, велика частина клієнтів, раніше яка воліла розраховуватися готівкою або чеками, може перекочувати на сервіс Apple Pay.

Крім того, The New York Times відзначає, що ніяких додаткових витрат для міжнародних платіжних систем партнерство з Apple не несе. Втім, галузеві експерти вважають, що Apple Pay може привести до зниження процентних ставок по дебетових і кредитних картах. Велика частина комісійних відрахувань за використання платіжних систем йде на забезпечення безпеки та запобігання фактів шахрайства, але з Apple Pay і системою Touch ID про ці витрати можна буде забути.

Міжнародні фінансові установи самостійно розробляли і вдосконалювали технології в сфері кредитних карт протягом багатьох років, і Apple Pay є одним з небагатьох зовнішніх протоколів, який буде застосований в настільки широких масштабах. Apple Pay також стане першою в своєму роді системою, що використовує технологію токенізаціі, що передбачає використання для кожної транзакції одноразових унікальних ідентифікаторів замість номерів кредитних карт. Компанія Apple опублікувала ряд патентів, що описують принцип роботи системи і функції безконтактних NFC-платежів, що є частиною Apple Pay.

Вконтакте
Pinterest