Усі хочуть купити Yahoo!

admin Новини бізнесу

Усі хочуть купити Yahoo!Через кілька днів після того, як глава китайської компанії Alibaba Group публічно заявив про своє бажання купити всю Yahoo!, земля стала повнитися чутками про численних громадян з товстими гаманцями, яких різні компанії благословили на переговори з американським інтернет-гігантом. Серед покупців нібито помічені не тільки Alibaba, але і ряд інвестиційних фондів, включаючи DST, і навіть Microsoft.

Примітно, що шість років тому Alibaba Group сама продала Yahoo! немаленьку частину своїх акцій. Дуже скоро, проте, Yahoo! з покупця перетворилася в продавця: в якості покупця почала активно свататися компанія Microsoft.

Редмондская корпорація протягом декількох років зробила Yahoo! кілька пропозицій, але все це врешті-решт призвело лише до укладення угоди про співробітництво в галузі веб-пошуку (пошуковик Yahoo! став використовувати движок Microsoft Bing). Сталося це через кілька місяців після того, як Yahoo!, що має фінансові труднощі, змінила на посту гендира незговірливого Джеррі Янга (Jerry Yang) на більш відкриту до партнерства Керол Бартц (Carol Bartz).

Місяць тому, однак, Бартц була буквально вигнана з компанії. Призначаючи нового генерального директора, голова ради директорів Рой Босток (Roy Bostock) висловився в загальних рисах про якісь величезні можливості, які нібито лежать перед Yahoo! і якими слід неодмінно скористатися.

Не виключено, що під можливостями Босток розуміє як раз часткову або повну продаж компанії. У всякому разі, численні анонімні джерела нашептали днями журналістам Bloomberg про обговорення спільної покупки Yahoo! між компаніями Alibaba Group, Silver Lake і DST Global (остання, нагадаємо, є інвестфондом з російським капіталом). А вчора агентство Reuters поділилося інформацією від своїх інсайдерів: до Yahoo! знову придивляється Microsoft.

Що з усього цього вийде, покаже час. Поки відомо, що в Microsoft немає одностайності щодо даної угоди: одна частина топ-менеджерів впевнена, що покупка Yahoo! зміцнить позиції компанії, інші вважають, що мільярди слід витрачати на щось більш перспективне. Що до китайської "Алібаба", то, кажуть, влада США таку угоду може просто не схвалити: до глибокого проникнення китайського бізнесу тут ставляться підозріло.

Вконтакте
Pinterest