Вконтакте збирається на IPO

admin Новини бізнесу

Вконтакте збирається на IPOСоціальна мережа "Вконтакте" почала переговори з інвестиційними банками про можливість виходу на нью-йоркську біржу, повідомляє Bloomberg з посиланням на свої джерела. Це може статися вже в наступному році.

Видання нагадує, що одним з інвесторів "Вконтакте" є Mail.ru Group, але замовчує про інші інвесторів. Замовчує і про те, що акції Mail.ru Group сильно подешевшали на лондонській біржі (від $ 44 в січні до $ 28 у квітні, зараз близько $ 31). Швидше за все, спочатку вони користувалися великим попитом через присутність у Mail.ru Group у частці Фейсбук і Групона в якості "паровоза".

Самі Facebook і Groupon, мабуть, теж постараються вийти на біржу як можна швидше, в кінці цього або на початку наступного року, "поки не почалося" - ейфорія від цих сервісів вже почала випаровуватися, і багато хто говорить про бульбашки, які лопне.

З іншого боку, Bloomberg нагадує, що "Яндекс", що вийшов минулого місяця на нью-йоркську біржу, заробив на IPO 1.3 мільярда доларів, що є світовим рекордом року серед IT-компаній, що вийшли на біржу.

Експерти у свою чергу відзначають, що в світлі планів виходу на IPO стають зрозумілі багато змін "Вконтакте", включаючи переїзд на vk.com, відкриття френдів та інше передпродажне "відбілювання". Ще недавно на Заході вважали "Вконтакте" одним з провідних піратських сайтів, і від цього іміджу потрібно буде терміново позбутися перед IPO.

Вконтакте
Pinterest