Yahoo пригрозила Facebook судом за патенти

admin Новини бізнесу

Yahoo пригрозила Facebook судом за патентиКомпанія Yahoo заявила, що Facebook порушила від 10 до 20 її патентів.

Yahoo вимагає від соцмережі ліцензувати патенти, що включають в себе технології розміщення інтернет-реклами, персоналізації веб-сайтів, наповнення стрічки новин та обміну повідомленнями. Компанія просить Facebook оплатити ліцензійні збори. В іншому випадку Yahoo обіцяє подати на соцмережу в суд, пише The New York Times.

«Yahoo несе відповідальність перед своїми акціонерами, співробітниками та іншими зацікавленими сторонами щодо захисту своєї інтелектуальної власності, - йдеться в заяві прес-секретаря Yahoo, поширеному по електронній пошті. - Ми змушені наполягати на тому, щоб Facebook вступила в ліцензійну угоду. В іншому випадку ми будемо змушені в односторонньому порядку вжити заходів для захисту наших прав».

Поки невідомо, скільки грошей Yahoo вимагатиме від Facebook за свої патенти. Ерік Джексон (Eric Jackson) з Forbes припустив, що це буде сума в $ 3 млрд - 3% від оцінки вартості Facebook перед IPO, яке пройде навесні.

Подібний крок з боку Yahoo може зіпсувати відносини компанії c Facebook, з якою у неї зараз склалися взаємовигідні партнерські відносини, зазначає PC World. Трафік в мобільну версію новин Yahoo з програми Facebook збільшився в три рази з 14 лютого, повідомляється в блозі розробників Facebook.

Патентні війни аж ніяк не рідкість в Силіконовій долині. Так, Google була змушена купити Motorola Mobility за $ 12,5 млрд у минулому році, а консорціум компаній на чолі з Apple і Microsoft віддав $ 4,5 млрд. за більш ніж 6000 патентів, що належать Nortel.

Вконтакте
Pinterest