Зміна клімату вже шкодить світовій економіці

admin Новини бізнесу

Зміна клімату вже шкодить світовій економіціНеважливо, що станеться в 2100 році: зміна клімату вже призвела до скорочення світової економіки. За даними доповіді Climate Vulnerability Monitor, яку підготувала іспанська некомерційна організація DARA, в 2010 року зміна клімату зрізала 1,6% глобального валового внутрішнього продукту.

Цей показник розрахований шляхом додавання шкідливих наслідків зміни клімату до таких проблем економіки на основі вуглецю, як забруднення повітря і пр. Попередні дослідження (наприклад, «Огляд Стерна» 2006 року) дійшли висновку, що зміна клімату не принесе чистого збитку ще кілька десятиліть.

Але вони не розглядали впливу клімату на продуктивність праці. Однак при підвищенні температури люди працюють не так добре. «Передбачалося, що відносно спеки вдома і в офісі не варто турбуватися, - каже Торд Чельстрем з Університету Умео (Швеція). - Але 5 млрд людей, що живуть в самих жарких областях планети, вже обмежені у своїх можливостях ».

Зміна клімату зараз обходиться дорожче, ніж скорочення викидів, яке необхідно для вирішення проблеми глобального потепління. Таке скорочення коштуватиме 0,5% світового ВВП, у той час як витрати у зв'язку із зміною клімату складуть 3,2% ВВП до 2030 року. Це ще раз доводить необхідність термінових заходів, підкреслює Кемерон Хепберн з Лондонської школи економіки (Велика Британія): «Обмеження на викиди повинні бути набагато суворішим, а ціни на вуглець - набагато вище, ніж зараз».

Вконтакте
Pinterest