ЄКА запустить на МКС 3D-принтер для виробництва металевих об'єктів

admin Новинки гаджетів

ЄКА запустить на МКС 3D-принтер для виробництва металевих об'єктівТривимірна друк вже встиг вийти за межі промислової технології та набути статусу споживчої. Тепер же з'явився проект AMAZE, Європейське космічне агентство і Європейська комісія збираються постачити 3D-принтером Міжнародну космічну станцію. Передбачається, що подібна операція посприяє зниженню витрат на транспортування вантажів, що обіцяє заощадити мільйони євро.

У той час як побутові принтери обмежуються малогабаритними об'єктами з полімерів, установка від AMAZE буде здатна створювати двометрові металеві структури. Фактично, це дозволить будувати супутники без необхідності доставляти важкі компоненти із Землі. До того ж, МКС, устаткована подібним виробничим комплексом, послужить як промислового майданчика для здешевлення дослідницьких місій на Місяць і Марс.

В якості наповнювача для принтера планують використовувати високотехнологічні сплави, зокрема з температурою плавлення до 3500 градусів Цельсія. Для обробки подібного матеріалу будуть потрібні лазери, потоки електронів і плазма, як стверджує співробітник ЄКА Девід Джарвіс. Однією з цілей проекту з бюджетом в 19 мільйонів євро є досягнення безвідходного виробництва з акцентом на застосування рідкісних компонентів, таких як вольфрам, ніобій або платина.

Вконтакте
Pinterest