Keepod - соціальна ОС на флешці

admin Новинки гаджетів

Keepod - соціальна ОС на флешціПроект Keepod, опублікований на стратап-порталі Indiegogo, націлений на допомогу людям, фінансове становище яких позбавляє їх доступу до комп'ютера. Британська компанія Keepod Unite, що стоїть за новою розробкою, пропонує свій варіант операційної системи, яка повністю завантажується з флешки.

Ідея поширювати саме накопичувачі, а не, скажімо, старі десктопи і ноутбуки, пояснюється рядом аргументів. Перший їх них - економія коштів, а другий - умови, з якими стикаються люди в країнах, що розвиваються. Keepod Unite наводить приклад Матаре, поселення в Найробі, більше 500000 жителів якого живуть в трущобах, не маючи доступу до електрики. Як правило, комп'ютери в таких населених пунктах громадські, а значить, створити умови для персоналізації можна тільки на програмному рівні. Власне, саме цього і вдасться домогтися за допомогою Keepod.

Операційна система базується на Linux і комплектується широким спектром додатків, таких як LibreOffice, плеєр VLC, FileZilla FTP, Steam та інші. Вимоги до апаратного забезпечення включають в себе процесор з архітектурою x86, 1 ГБ оперативної пам'яті, дисплей з роздільною здатністю 1024 x 768 пікселів, а також наявність порту USB 2.0. Що ж до флешки, то на ній має бути не менше 8 ГБ вільного місця. Незважаючи за завищені стандарти для сумісного заліза, проект, в цілому, виявився успішним: замість очікуваних 38 000 доларів Keepod Unite вдалося зібрати 40801 $.

Вконтакте
Pinterest