LiquidKeyboard - перша зручна екранна клавіатура

admin Новинки гаджетів

Зручна екранна клавіатураЧи може набір тексту на сенсорному екрані бути більш зручним і ефективним? Багато хто вважає, що не може, і на те є свої причини: по-перше, у сенсорних дисплеїв немає тактильної зворотної реакції, по-друге, умістити всі десять пальців на порівняно невеликому екрані планшетника - завдання не з легких.

Втім, для дослідників з університету Сіднея технологічного університету все це дрібниці: вони заявляють, що їх нова клавіатура стане гідною альтернативою апаратних засобів введення тексту.

Ранні версії LiquidKeyboard, що розробляються за допомогою HTML та JavaScript, багато в чому схожі на віртуальну клавіатуру від Microsoft, основною відмінною рисою якої був поділ блоків «кнопок» для лівої і правої руки. Надалі Крістіан Сакс (Christian Sax) і Ханнес Лау (Hannes Lau) приступили до роботи над системою для iOS, але вони стверджують, що їх ПЗ можна адаптувати і під іншу платформу - продукція Apple була обрана з-за планшетника iPad з його мультитач- функціоналом.

На думку творців LiquidKeyboard, найбільш істотною перевагою апаратних клавіатур є той факт, що користувач відчуває і, згодом, запам'ятовує розташування кнопок. Оскільки через відсутність тактильного контакту, екранні клавіатури не можуть забезпечити даний ефект, варто піти іншим шляхом, а саме змусити символи підлаштовуватися під положення пальців. У клавіатурі, пропонованої Саксом і Лау, всі букви і символи розбиті на маленькі групи для кожного окремого пальця.

При цьому програмне забезпечення здатне відстежувати місцезнаходження пальців, і підганяти під нього розташування блоків клавіш. До того ж, LiquidKeyboard адаптується до індивідуальних фізичних параметрах кожного користувача, таким як розмір кисті і особливості розташування пальців. На даний момент робота над новою клавіатурою триває, але автори ідеї розраховують, що незабаром їм вдасться довести технологію до розуму.

Вконтакте
Pinterest