У Корнельському університеті розроблений робот-прибиральник

admin Новинки гаджетів

У Корнельському університеті розроблений робот-прибиральникПрибирання, прямо скажемо, у рейтингу моїх улюблених занять розташована набагато нижче середини списку, але цілком імовірно, що завдяки розробці інженерів Корнельського університету через кілька років мені не доведеться присвячувати прибиранню багато часу - все зробить робот.

Як ви можете побачити на фото вище, мова йде не про черговий робот-пилосос, а про більш серйозну розробку, здатну не тільки витирати пил, але і дійсно прибирати квартиру, розставляючи предмети на свої місця.

Працює це все приблизно так. Спочатку робот за допомогою камер (зараз використовується Kinect) створює карту приміщення і розпізнає предмети (узагальнені образи можуть бути завантажені раніше або ж можуть використовуватися навчальні алгоритми). Потім він аналізує, куди які предмети найкраще покласти, щоб вони були стійкі і на потрібному місці, і потім приступає до переміщення предметів. Спочатку, звичайно, можуть бути помилки або дивне поєднання предметів в одному місці, але з часом робот здатний навчатися і виконувати завдання краще.

На жаль, про продажі подібних роботів мови поки немає - це лише прототип. Але можливо, що на його основі в майбутньому з'являться і моделі, які ми могли б придбати.

Вконтакте
Pinterest