Battlefield 3

admin Ігрові статті

Battlefield 3Battlefield 3 - комп'ютерна гра в жанрі тактичного шутера від першої особи, що розробляється студією EA Digital Illusions CE і видавана компанією Electronic Arts. Гра вийде для платформ ПК (Microsoft Windows), PlayStation 3 і Xbox 360 в 2011 році. «Battlefield 3» - прямий сиквел до гри «Battlefield 2», яка вийшла в 2005 році. На відміну від інших високобюджетних ігор даного часу, основною ігровою платформою «Battlefield 3» є ПК, а не ігрові консолі. В ПК-версії максимальна кількість гравців на одній карті складе 64 гравця, а в консольних версіях для PlayStation 3 і Xbox 360 максимальна кількість гравців складе 24 гравці. Також ПК-версія буде мати інші переваги та відмінності в порівнянні з консольними версіями.

Бета-версія Battlefield 3

Всі, хто купив гру Medal of Honor в офіційному магазині EA Store, і ті, хто купив Medal of Honor Digital Deluxe Edition, отримають доступ до закритого бета тестування, яке буде проведено протягом 2011 року (у вересні 2011 джерело Е3).

20 липня 2011 всім власникам спеціального видання гри Medal of Honor прийшли електронні листи про підготовку до виходу у вересні 2011 року бета-версії гри, які підтверджують, що одержувачі даних листів знаходяться в списку тих, хто отримає доступ до бети. Наприкінці липня 2011 року в офіційному блозі Battlefield 3 розміщено повідомлення з відповідями на поширені запитання про бета-версію гри. Тестування буде проходити в два етапи:

-альфа-тестування для вибраних користувачів, які підписалися на новинні розсилки від студії і підтримують свій Veteran статус в актуальному стані. -бета-тестування для ти хто купив обмежене видання гри Medal of Honor почнеться у вересні 2011 року, більш точна дата буде опублікована пізніше в тому ж блозі.

Battlefield 3 Limited Edition

Battlefield 3 так само доступна і в Limited Edition. Цю версію отримають всі, хто замовив і купив Battlefield 3. У це видання входить додатковий набір під назвою «Повернення в Карканд» (англ. Back to Karkand), що включає в себе 4 кращі карти, зброя та засоби пересування з Battlefield 2, перероблені під новий движок (покращена графіка, додане повне руйнування оточення).

23 травня 2011 оголошено додатковий набір під назвою Physical Warfare Pack, який безкоштовно отримають усі замовивші гру Battlefield 3 в мережах GAME і GameStation. Набір включає в себе :

-Набір карт «Повернення в Карканд» (англ. Back to Karkand); -Додаткову зброю: Єдиний кулемет Type 88; -Спеціальні патрони для дробовика DAO-12 (Armsel Stiker); -Вогнегасник для СКС.

13 червня 2011 користувачі, порахували, що додаткову зброю і патрони, які безкоштовно дістануться тим, хто оформить попереднє замовлення на гру, дадуть цим людям перевагу перед тими, хто купить гру після її офіційного виходу і повинен буде платити за це доповнення, закликали вийти на зв'язок з представниками Electronic Arts, використовуючи всі можливі канали зв'язку, і домогтися скасування поширення безкоштовного контенту для тих хто оформив попереднє замовлення.

14 червня 2011 студія DICE відповіла на претензії: на сайті студії опубліковано FAQ про набір Physical Warfare, в якому зокрема говориться, що додаткова зброя і патрони були обрані спеціально таким чином, щоб не порушити баланс гри і не дати нікому переваги перед іншими гравцями. У підсумку піднявся скандалу в ігровому співтоваристві 16 червня 2011 представники студії DICE заявили, що Physical Warfare Pack буде безкоштовним і для тих, хто не оформляв передзамовлення на гру, але трохи пізніше офіційної дати старту продажів гри.

Battlefield 3 - перша гра з основної лінійки ігор серії Battlefield, що має повноцінну однокористувацьку сюжетну кампанію. В інтерв'ю журналу Ігроманія головний дизайнер гри Патрік Бах пояснив появу сюжетної кампанії зміною ситуації на ринку комп'ютерних ігор. Згідно з його твердженням, ігри, що взагалі не мають кампанії, тепер (під час виходу гри) продаються гірше, ніж раніше.

Дія гри відбувається в найближчому майбутньому, в Іраку, де йде війна між американською армією і партизанами. У регіоні з'являється організація PLR, яка об'єднала всіх партизанів і є головною силою, що протистоїть військам США.

Головний герой гри є американським солдатом, який б'ються проти ворогів. Під час бою в міських умовах раптово починається сильний землетрус, який руйнує місто і призводить до загибелі багатьох людей. В результаті нього на Близькому Сході посилюється нестабільність, в конфлікт втручається Іран і Росія.

Ігровий движок Frostbite 2.0, згідно з заявою розробників, є більшою мірою повністю новим движком, не заснованим на Frostbite 1.0 або Frostbite 1.5. Згідно DICE, перша версія Frostbite не дозволяла студії реалізувати всі свої плани щодо Battlefield 3, тому паралельно з розробкою ігор на Frostbite 1.0 була виділена окрема команда, яка працює над Frostbite 2.0. Згідно з повідомленням DICE в лютому 2011 року, команда розробників Battlefield 3 тільки починає освоювати технологічний потенціал Frostbite 2.0.

Frostbite 2.0 спочатку створювався для роботи з DirectX 11, проте DirectX 10 також підтримується. DirectX 9 не підтримується, тому операційна система Windows XP не підходить для гри. Мінімальною версією Microsoft Windows для гри є Windows Vista. Крім цього, рекомендується використання 64-бітної операційної системи.

У Frostbite 2.0 присутній дуже технологічний на свій час графічний движок. Система освітлення створена з використанням сторонньої бібліотеки Enlighten, яка надає спеціальний метод освітлення radiosity, що функціонує в реальному часі. До цього Enlighten використовувався в грі God of War 3. Крім цього, графічний движок буде активно використовувати DirectCompute - компонент DirectX 10 і DirectX 11. За допомогою DirectCompute 5 (у складі DirectX 11) буде проводитися спеціальний алгоритм згладжування - «Morphological Anti-Aliasing». Також на DirectCompute заснована спеціальна техніка відкладеного освітлення - «Tile-based deferred shading».

В якості анімаційного движка використовується ANT, розроблений EA Tiburon (підрозділ Electronic Arts, більш відоме під лейблом EA Sports). Розробники EA DICE заявили, що при розробці движка Frostbite 2.0 вони залишилися незадоволені власними результатами по анімації персонажів і вирішили використовувати сторонній засіб. Після розгляду Havok і euphoria було вирішено зупинитися на ANT.

В якості фізичного движка, як і в попередніх версіях Frostbite, використовуватиметься Havok Physics виробництва німецької компанії. Однак система руйнування навколишнього середовища «Destruction», заснована на Havok, буде оновлена до третьої версії. Ця версія надасть ще більш масштабні та точні руйнування. Згідно DICE, в теорії вони могли б за допомогою «Destruction 3.0» змоделювати руйнування моделі хмарочоса Бурдж-Халіфа в центрі Дубая.

Перша інформація про гру з'явилася на початку жовтня 2007 року.

3 лютого 2011 вийшов перший тизер-трейлер гри.

4 лютого 2011 гру офіційно анонсували.

23 лютого 2011 вийшов перший геймплейний трейлер і було розказано про подробиці Limited Edition.

2 березня 2011 на Game Developers Conference 2011 пройшла демонстрація Battlefield 3. Був показаний ролик з епізодами проходження сюжетної однокористувальницької кампанії, перед аудиторією виступили співробітники ЕА DICE Патрік Бах і Карл-Магнус Тродсон.

16 березня 2011 показана друга частина геймплея під назвою «Fault Line Episode 2: Good Effect on Target»

30 березня 2011 показана третя частина геймплея під назвою «Fault Line Episode 3: Get That Wire Cut»

6 квітня 2011 на конференції Ad Age Digital Conference CEO Electronic Arts Джон Річітьелло (англ. John Riccitiello) заявив, що гра Battlefield 3 створюється з метою перемогти Call of Duty. На той момент було вже показано 3 ролики з геймплеєм гри Battlefield 3, а Activision ще навіть не анонсувала наступну гру серії Call of Duty. Також їм висловлено припущення, що сумарно на рекламну кампанію обох ігор буде витрачено близько пари сотень мільйонів доларів.

13 квітня 2011 виконавчий продюсер студії DICE Патрік Бах (англ. Patrick Bach) заявив, що Battlefield 3 буде підтримувати до 64 гравців онлайн в одній грі на платформі PC. В Battlefield 3 будуть найбільші карти, які колись створювалися студією, і на кожній карті можливо використовувати вертольоти, танки, винищувачі.

15 квітня 2011 показаний трейлер 12 хвилинного Геймплейний ролика під назвою «Battlefield 3: My Life».

16 квітня 2011 показав 12 хвилинний ролик, що складається з попередніх, вже показаних раніше, з'єднаних разом. Так само повідомлено, що чим більше користувачів ресурсу Facebook натиснуть кнопку «Мені це подобається», тим швидше буде викладений той же ролик, але з коментарями розробників.

23 квітня 2011 викладений обіцяний 12 хвилинний ролик з коментарями розробників.

5 травня 2011 представники Electronic Arts оголосили, що в гру Battlefield 3 можна буде пограти на виставці Eurogamer Expo, яка буде проходити з 22 по 25 вересня 2011 року в Англії.

6 червня 2011 на виставці E3 2011 представники Electronic Arts оголосили дату виходу гри - 25 жовтня 2011 року. Було повідомлено, що відкрите бета тестування для всіх платформ стартує у вересні. На цій виставці був показаний геймплей PC версії гри, але не було можливості подивитися на консольні варіанти, що є вкрай рідкісним явищем для гри ААА класу. Представники DICE заявили, що консольна версія ще не настільки хороша, щоб її можна було показувати широкій публіці, чим і було обумовлене рішення продемонструвати тільки версію для персонального комп'ютера.

15 червня 2011 стає відомо, що консольна версія гри буде показана в четвер 16 червня 2011 року в шоу Late Night with Jimmy Fallon. Відео запис ефіру викладений в мережі 17 червня 2011 року, презентація проводилась на консолі Playstation 3.

17 червня 2011 представник студії DICE в інтерв'ю американському PS3-блогу сказав, що ця гра буде кращою грою, яку коли-небудь створювала студія. Також він зауважив, що гравці на консолі Playstation 3 навряд чи помітять різницю між їх версією і версією для PC, студія намагається зробити так, щоб відмінності у версіях були мінімальні. Цікаво зауважити, що пізніше представники студії заявили, що на консолях FPS буде в два рази менше ніж у версії для PC, а саме - на консолях гра буде видавати 30fps. Розробники аргументують таке падіння показника тим, що інакше на консолях неможливо реалізувати всі ефекти, які доступні в грі. Пізніше представники студії заявили, що вважають хвилю негативних обговорень бурею в склянці. Подібна поведінку версії гри для консолей керівник студії Карл Магнус Тродссон (англ. Karl Magnus Troedsson) виправдовує тим, що зроблено це було на догоду великій кількості гравців, які можуть грати на одній карті, величезним картками для багатокористувацької гри і розвиненою системою руйнувань навколишніх об'єктів.

5 липня 2011 в інтерв'ю для ресурсу GameStar віце-президент європейського підрозділу Electronic Arts Патрік Содерлунд (англ. Patrick Soderlund) повідомив, що студія DICE не планує випускати інструменти для створення модів для Battlefield 3. Пояснюється це тим, що новий движок Frostbite 2 є дуже складною розробкою і людям буде дуже і дуже складно розібратися в усіх тонкощах для створення модів.

8 липня 2011 сайт мережі магазинів GameStop опублікував системні вимоги PC версії гри Battlefield 3. Цікавим є те, що в списку підтримуваних ОС немає Windows XP.

9 липня 2011 офіційно опублікована інформація про доступні в грі класах:

  • Штурмовик;
  • Інженер;
  • Розвідник;
  • Підтримка.

Прибрано клас "Медик", мед-пакети та дефібрилятори для лікування і пожвавлення тепер доступні в класі "Штурмовик". Інженери тепер можуть не тільки лагодити техніку своєї команди, а й ефективно виводити з ладу ворожу. Розвідникам, які є в грі снайперами, будуть дані додаткові пристосування для того, щоб гравці, які вибрали цей клас, були командними гравцями. Бійці підтримки будуть використовувати ручні кулемети, їм також будуть дані нові вміння: можливість здійснювати прикриваючий вогонь. Прикриваючий вогонь - це абсолютно нове додавання в гру, яке дозволить противнику зрозуміти, що вогонь ведеться по ньому (зображення на екрані буде розмазане) і зараз небезпечно показуватися з укриття.

Аналітик Майкл Пачтер (англ. Michael Pachter) оцінив вартість рекламної кампанії гри в 45-50 млн. доларів США.

14 липня 2011 в мережу потрапили скріншоти сервісу BattleLog, який дозволить гравцям Battlefield 3 стежити за своєю статистикою і за статистикою своїх друзів. Сервіс нагадує собою сервіс Call of Duty Elite, представлений Activision і призначений для інтеграції з Call of Duty: Modern Warfare 3. Додаткова інформація про BattleLog, розміщена окремим записом у блозі студії DICE, розповідає трохи більше про цей сервіс. Користувачі зможуть не тільки спостерігати за своїм просуванням в грі і стежити за своїми показниками, а й знаходити друзів серед інших гравців в Battlefield 3. Також заявлено, що доступ до сервісу можна отримати не тільки зі стаціонарного комп'ютера, але і з мобільних пристроїв.

21 липня 2011 в мережу "витекло" відео, що містить нарізки з багатокористувацьких ігор Battlefield 3, а пізніше в цей же день з'явився офіційний трейлер багатокористувацької ігри.

26 липня 2011 група YourGamingTeam виклала в мережу два відео з докладним оглядом доступного в грі зброї. У цей же день опублікована інформація про відмінності версії гри для PC і для консолей. На останніх одночасно в одній грі зможуть брати участь 24 гравці, а у версії для PC - 64. Карти на консолях буду менш масштабні ніж у версії для PC. Це було зроблено для збереження геймплея на одному рівні на всіх платформах, таким чином студією був знайдений компроміс.

У наприкінці липня 2011 року аналітики Cowen and Company переглянули свої оцінки гри. Раніше на їхню думку потенціал гри Battlefield 3 дозволить реалізувати 8 млн. копій, після перегляду прогнозу цифра була підвищена до 11 млн.

При оголошенні результатів першого кварталу 2012 фінансового року повідомлено, що кількість попередніх замовлень на Battlefield 3 вже в 10 разів перевищує подібний показник для Battlefield: Bad Company 2.

Суперництво між двома найбільшими міжнародними видавцями: Activision (власник прав на серію Call of Duty) і Electronic Arts (власник прав на серію Battlefield і Medal of Honor) продовжилося і в 2011 році. У 2010 році гра Medal of Honor, що вийшла на місяць раніше Call of Duty: Black Ops щоб уникнути конкуренції, показала на старті хороші продажі і непогані оцінки, але разом з тим не продемонструвала очікуваної від неї якості (що не завадило почати роботу над наступною грою серії). Видавництво Electronic Arts сфокусувалося на створенні гри, яка буде краще наступною із серії Call of Duty, і ставка була зроблена на гру Battlefield 3, що використовує новий движок Frostbite 2. EA зайнялося активною рекламою своєї нової гри: випускалися відеоролики з геймплеєм, чітко позначалася позиція: Battlefield 3 - прямий конкурент Call of Duty: Modern Warfare 3:

6 квітня 2011 на конференції Ad Age Digital Conference CEO Electronic Arts Джон Річітьелло (англ. John Riccitiello) заявив, що гра Battlefield 3 створюється з метою перемогти Call of Duty. На той момент було вже показано 3 ролики з геймплеєм гри Battlefield 3, а Activision ще навіть не анонсувала наступну гру серії Call of Duty;

27 квітня 2011 керівник EA Games Френк Жібо (англ. Frank Gibeau) заявив, що невдалі показники ігор його видавництва він дуже близько приймає до серця, але що стосується протистояння їх нової гри Battlefield 3 та наступної гри з серії Call of Duty, то тут очікується дуже багато веселощів. На думку Френка, Battlefield 3 володіє найсучаснішим движком, що дозволяє зробити величезний крок вперед у напрямку шутерів від першої особи;

5 травня 2011 Френк Жібо (англ. Frank Gibeau) заявив: «Ми знаємо, що у нас серйозний суперник, але, запускаючи практично одночасно з новою грою серії Call of Duty, ми маємо досконалий графічний движок, кращу команду розробки і абсолютно відмінну гру . Наша мета - відвоювати частку на ринку шутерів від першої особи, і змусити вже нашого суперника захищатися»;

10 травня 2011 в інтерв'ю ресурсу IndustryGamers старший директор з маркетингу гри Battlefield 3 Лінкольн Хіршбергер (англ. Lincoln Hirshberger) заявив: «Минулого року гра Battlefield Bad Company 2 отримала вищі оцінки ніж її суперники, але так як гра вийшла в березні більшість гравців, які купують хіти у святкові дні, не знали, що вона була кращою. У цьому році ми йдемо в наступ і запустимо Battlefield 3 в свята. Ми починаємо поширювати інформацію про нашу гру вже зараз. »

12 травня 2011 ресурсу mcvuk повідомили, що гра Battlefield 3 надійшли у продаж максимально близько з Call of Duty: Modern Warfare 3.

Вихід в продаж обох ігор одночасно неможливий, тому передбачуваний сценарій - Battlefield 3 з'явиться в продажу трохи раніше Call of Duty: Modern Warfare 3. 6 червня 2011 на виставці E3 представники Electronic Arts оголосили дату виходу Battlefield 3 - 25 жовтня 2011 року.

2 червня 2011 ресурс MCV опублікував інтерв'ю з представниками конкуруючих видавництв: Йенс Уве Інтат (англ. Jens Uwe Intat) з боку Electronic Arts і Ерік Хіршбергом (англ. Eric Hirshberg) з боку Activision. Невеликий уривок з інтерв'ю з Інтатом, коли його запитали чи вийде у ігор серії Battlefield захопити корону першості в жанрі FPS у ігор серії Call of Duty: «Без сумніву. Єдине питання тільки в тому, коли цей день настане. Особисто для мене - чим раніше, тим краще» і в продовженні:« Цього року це наш чемпіон (Battlefield 3), але справа в тому, що це не єдина гра, яка у нас є в цьому жанрі. Подивимося скільки різних серій ми вирішимо підтримувати у підсумку.» І ось витяг з інтерв'ю Хіршбергом:«Я думаю, що Electronic Arts в своїх інтерв'ю говорить про наші продукти частіше ніж це робимо ми в наших. Велике їм спасибі за поширення нашого бренду.», І далі:«Кожен рік ми стикаємося з сильною конкуренцією, випускаючи наступну гру серії Call of Duty. Цей жанр з найбільшою конкуренцією в індустрії з найбільшою конкуренцією. У минулому році це були Halo: Reach і Medal of Honor, які розроблялися блискучими командами з метою досягти вершини. А в цьому році це Gears of War 3 та цілий набір інших ігор. Звичайно ж ми суперничаємо, але в підсумку, я хочу сказати вам, ми сфокусовані на кінцевому результаті. Ми кидаємо всі сили, ресурси і нововведення на те, щоб створити найкращу гру, яку ми тільки можемо створити. Сподіваюся, що цей підхід збережеться у нас і в майбутньому ».

6 червня 2011 на виставці E3 під час презентації ігрового процесу гри Battlefield 3 ролик починається з того, що головний герой досить довго тримає в руці фігурку динозавра і тільки вона і виднf на екрані. Це є посиланням до культового топіку на ресурсі 4chan, який почала співробітниця Activision на ім'я Сара Брейден (англ. Sarah Breiden). У своєму повідомленні вона дякує співтовариство за успішний запуск гри Call of Duty: Modern Warfare 2, але висловлює стурбованість низькими цифрами продажів гри на платформі PC, які обумовлені негативними думками про гру користувачів цього ресурсу. Сара запитує про те, що так не подобається користувачам і що вони хотіли б бачити в грі, щоб вона отримала їх позитивну оцінку. У відповідь аноніми всі як один радять додати в гру динозаврів, так як динозаври дуже популярні. І це зробила студія DICE - додала в Battlefield 3 динозаврів.

В інтерв'ю каналу CNBC Боббі Котик (англ. Bobby Kotick) висловив свою думку про боротьбу між іграми Call of Duty: Modern Warfare 3 та Battlefield 3, яка розгорнеться в 2011 році: «На даний момент те, що я бачив у грі Battlefield 3, було показано тільки на PC, і нічого не було показано на консолях, де у нас велика частина бізнесу в серії Call of Duty. Якщо їх гра тільки для персональних комп'ютерів, то схоже, що зараз це найменша аудиторія, але в будь-якому випадку нам цікаво дивитися на те, як розвиваються конкуренти.»

Під час проведення виставки E3 2011 з'явилася історія про те, що Боббі Котик (англ. Bobby Kotick) через свого персонального асистента запитував у представників Electronic Arts трохи ігрового часу в Battlefield 3 (демонстрація гри проходила за закритими дверима), щоб ознайомитися з грою. У доступі до гри йому було відмовлено. Представник Activision Ден Амріч (англ. Dan Amrich) заявив, що вся ця історія з «Боббі не дали пограти в Battlefield 3» є вигадкою, хоча повідомляється, що кілька людей були свідками розмови ассістенкі Котика та представників Electorinc Arts.

У своєму журналі twitter Хідео Кодзіма порівняв Call of Duty: Modern Warfare 3 з голлівудським екшеном, а Battlefield 3 c документальним фільмом. Невідомі особи, що симпатизують грі Battlefield 3, купили доменне ім'я www.modernwarfare3.com. Користувачі, що зайшли на цей сайт, перенаправляються на сайт гри Battlefield 3. 15 липня 2011 Activision подало позов до власників ресурсу, вимагаючи передати володіння цим доменом видавництву. За фактом на ресурсі прибрано перенаправлення на сайт гри Battlefield і тепер розміщується інформація про гру Call of Duty: Modern Warfare 3.

Цікаві факти Battlefield 3

15 квітня 2011 виконавчий продюсер студії DICE Патрік Бах (англ. Patrick Bach) в одному з інтерв'ю заявив, що движок «Frostbite 2.0» максимально використовує ресурси консолей Playstation 3 і Xbox 360 і студія хоче працювати з консолями наступного покоління, оскільки за їх оцінкою поточна версія движка націлена на розвиток на найближчі 2 роки. Зокрема він сказав, що гра Battlefield 3 на консолях візуально буде якщо не найкрасивішою на поточний момент грою, то як мінімум у верхньому ешелоні за цим показником;

15 квітня 2011 студія DICE виставила фанатам гри жартівливий ультиматум. Показати 12-хвилинний ролик геймплея гри раніше було обіцяно 17 квітня 2011, але студія виставила умови - на сторінці гри на ресурсі Facebook повинен бути 1 млн фанатів, натиснули кнопку «Мені це подобається». Якщо буде досягнута ця цифра, то ролик викладуть в найближчі вихідні, якщо ж ні - то тільки в понеділок;

27 квітня 2011 керівник EA Games Франк Жібо (англ. Frank Gibeau) заявив, що невдалі показники ігор його видавництва він дуже близько приймає до серця, але що стосується протистояння їх нової гри Battlefield 3 та наступної гри з серії Call of Duty, то тут очікується дуже багато веселощів. На думку Франка Battlefield 3 володіє найсучаснішим движком, що дозволяє зробити величезний крок вперед у напрямку шутерів від першої особи.

У бажанні зайняти лідируючі позиції на ринку комп'ютерних ігор, компанія Electronic Arts вкладе в рекламну кампанію Battlefield 3 рекордну цифру в $ 100 млн.

Вконтакте
Pinterest