Counter-Strike

admin Ігрові статті

Counter-StrikeCounter-Strike (скор. - CS; в перекладі з англ. «Контрудар») - культова серія комп'ютерних ігор у жанрі командного шутера від першої особи, заснована на движку GoldSource, спочатку з'явилася як модифікація гри Half-Life. Усього в основній серії вийшло п'ять версій гри, остання і найпопулярніша з яких - Counter-Strike 1.6. Існують і окремі частини, наприклад, Counter-Strike: Condition Zero (мультиплеер з поодинокими завданнями) і Condition Zero: Deleted Scenes (сюжетна гра), засновані на движку GoldSource, а також Counter-Strike: Source, заснована на більш сучасному Source. 14.08.11 Valve офіційно презентувала Counter-Strike: Global Offensive, яка вийде в 2012 році.

Counter-Strike. Ігровий процес

Counter-Strike - популярна розрахована на багатьох користувачів гра, має підтримку мережевих і одиночних ігор (з ботами). Деякі аналітики вважають, що в даний час Counter-Strike 1.6 втрачає популярність у міру появи у гравців потужних ПК, що підтримують сучасні ігри з більш гарною графікою і вдосконаленими фізичними движками. У 2007-2008 роках намітився зворотний процес - зміцнення позицій CS 1.6 як турнірної дисципліни. Безліч людей по всьому світу не поспішають покинути ряди віртуальних бійців Counter-Strike. Насамперед це пов'язано зі звичним геймплеєм. Проте, зараз активно розвивається і набуває все більшої популярності Counter-Strike: Source.

Основна ідея гри - протистояння двох команд - Терористів (Terrorist team, T) і Спецназу (Counter-Terrorist team, CT). Кожен гравець при вході в гру вибирає команду, за яку він хоче грати, або можливість бути спостерігачем - Spectator - якщо це передбачено настройками ігрового сервера.

Мета гри - виконати завдання карти або знищити противника. За виконані завдання і знищених супротивників гравець отримує гроші, які може витратити на покупку зброї, боєприпасів і спорядження. (Програвша команда також отримує гроші, але істотно менше).

Типи ігри СS

Залежно від типу ігрової карти, завдання можуть бути наступними:

Hostage Rescue (укр. Порятунок заручників)

Метою гри є звільнення заручників є для CT, і їх утримання для Терористів; або повне знищення ворога. CT виграють, якщо до закінчення часу раунду встигнуть довести 3 з 4 заручників до зони порятунку, а якщо будуть виведені не всі заручники - переможуть Терористи. Заручники на радарі відображаються (для CT) блакитним кольором. При порятунок заручника всім гравцям передається голосове повідомлення Hostage has been rescued, а при порятунку всіх заручників виводиться відповідне повідомлення на екран. Щоб змусити заручника іти за собою, гравець CT повинен натиснути Use, перебуваючи поруч із заручником (при цьому слова, вимовлені заручниками, добре чути на великій відстані). Щоб заручник перестав слідувати за CT, гравець повинен знову натиснути Use. На відміну від Терористів, гравець CT може штовхати заручників, якщо ті блокують його. Погано продумано поведінку заручників - слідуючи за CT, вони не можуть присідати, відкривати двері, стрибаючи з великої висоти, не втрачають hp. Якщо заручник відстав, до нього потрібно заново підійти і натиснути Use. При знаходженні в зоні порятунку у гравців CT ліворуч з'являється значок «R». Зазвичай, назви карт цього сценарію починаються з префікса cs_. В Counter-Strike beta 1.0, найпершими картами були cs_siege, cs_mansion, cs_wpndepot і cs_prison.

Bomb/Defuse (укр. замінувати/знешкодити)

На даний момент, карти тільки цього сценарію використовуються на всіх великих чемпіонатах в силу більшого дисбалансу сторін на картах інших сценаріїв.

Завданням для команди Терористів є підрив бомби в певному місці (плант, споті), яких на збалансованих картах зазвичай два. Бомбу несе один з гравців команди Терористів (bomber), він може її скинути, як звичайну зброю. Гравець, який несе бомбу, на радарі відображається помаранчевим кольором; будучи скинутої, сама бомба на радарі відображається миготливою ​​помаранчевої точкою (або з урахуванням висоти - двома перпендикулярними лініями), а при закладці - миготливим хрестом (тільки для команди Терористів). У гравця, який несе бомбу, її наявність відображається ліворуч на екрані відповідним значком, а сам гравець має рюкзак на спині. При знаходженні в зоні закладки, значок починає блимати червоним кольором. У момент закладки всім гравцям обох команд передається повідомлення The bomb has been planted. У CT є можливість скоротити час розмінування бомби, купивши Defuse Kit, з яким він становить 5 секунд (без нього - 10 секунд). Час закладки бомби становить всього 3 секунди.

Перші карти цього типу з'явилися в Counter-Strike beta 4.0 - ними були de_nuke, de_dust, de_prodigy.

VIP Assassination (укр. Вбивство VIP)

Завданням Терористів на картах такого роду є вбивство VIP-гравця (у загальному випадку, не дати йому врятуватися), яким стає один з гравців команди CT. При цьому у VIP немає можливості купити зброю, патрони або спорядження, проте він має 200% AP (Armor Points, бронежилет) без шолома і стандартний пістолет команди Контртерористів (HK USP). Завдання CT - довести VIP до зони порятунку. Карти цього сценарію мають префікс as_. Єдиною картою такого сценарію в офіційному наборі CS є as_oilrig.

Escape (укр. Втеча)

Через відсутність популярності карт цього типу, остання escape-карта була вилучена з офіційного набору карт ще в beta 7.0 (es_trinity). Завданням Терористів є добігти до escape-зони - врятуватися. Завдання CT - перешкодити їм. Якщо до escape-зони до закінчення таймера доберуться більше половини Терористів - виграє їх команда. Якщо менше половини - команда CT.

У будь-якому із сценаріїв, команда виграє при знищенні команди супротивника. При закінченні часу раунду виграє команда, що виконала своє завдання (CT на картах Bomb/Defuse і Escape, і Терористи на картах Hostage Rescue і VIP Assassination).

Грошова система Counter-Strike

На відміну від Half-Life, в Counter-Strike одним з аспектів гри є кількість грошей на рахунку гравця. Ці гроші можуть бути використані для покупки зброї та спорядження. Робити покупки можна тільки в т. н. зоні покупки (buy-zone), присутність у якій символізується відповідним значком. Наявність обмеженого грошового рахунку вносить серйозні корективи у тактику гри, а гарне і ретельне планування грошової політики в матчі може істотно наблизити команду до виграшу. Протягом своєї історії, грошова система CS багаторазово змінювалася і перебудовувалася. Творці намагалися знайти найкращий збалансований варіант. Змінювалася вартість зброї, додавалися різні ї види.

Після закінчення раунду кожен гравець команди що виграла, отримує на свій рахунок певну суму грошей, а гравці програлої - меншу суму. Залежно від типу завдання і досконалих дій ці гроші різні. Максимально можлива сума на рахунку - $ 16000, мінімально можлива - $ 0.

Втім, грошова система може бути істотно змінена за допомогою сторонніх плагінів. Наприклад, в DeathMatch Mod зброю дається безкоштовно. Існують також системи зі змінною ціною зброї - популярніша зброя є більш дорогою, ніж непопулярна.

Зброя в CS

Зброя в CS 1.6 ділиться на первинну (primary), до якої відносяться всі дробовики, пістолети-кулемети, гвинтівки й кулемет; вторинну (secondary), до якої відносяться пістолети; ніж (melee); гранати (grenades) і бомба (C4) для Терористів на картах Bomb/Defuse. Існують наступні типи зброї:

Пістолети CS

Glock 18 У грі - вихідний пістолет в наборі терористів. Дуже скорострільний, з режимом Burst-Fire (три постріли за одне натискання спускового гачка), з хорошою щільністю, зупиняючою здатністю кулі і малої віддачею, але не самий потужний (друге місце з кінця).USP Початковий пістолет набору контр-терористів. Має велику купчастість бою, потужний патрон і глушитель.SIG-Sauer P228 Можливо, самий збалансований пістолет в грі за співвідношенням ціна: потужність: кількість патронів. Цей пістолет за своїми характеристиками схожий з USP, але має більшу початковою швидкістю кулі і силу пострілу.Desert Eagle Найпотужніший з пістолетів гри, за силою пострілу аналогічний SIG SG 550. Серед недоліків - відносно низька скорострільність і мала купчастість, а також мала кількість патронів в магазині (7 штук).FN Five-seven Дорогий, але в невмілих руках - даремний пістолет. Володіючи найбільшою швидкістю кулі серед пістолетів в ігрі, а також магазином на 20 патронів, сила пострілу у нього мала. Краща тактика використання цього пістолета - стрільба з середніх дистанцій в голову противника, по 3-4 кулі за раз.Dual Berettas Пара пістолетів з непоганою купчастістю і прицільною дальністю, що дозволяють вести довгі перестрілки з противником.

Дробовики CS

Benelli M3 Super 90 Дробовик з помпової системою подачі патрона, потужний, але не скорострільний.Benelli M4 Super 90 Дробовик з напівавтоматичною системою подачі патрона. Дуже скорострільний у своєму класі. Хороший для вилазок в тил і швидкого знищення невеликих груп ворога з урахуванням ефекту несподіванки.

Пістолети-кулемети CS

TMP Маленький пістолет-кулемет з маленькою силою пострілу і прицільною дальністю. Дуже скорострельний. Зброя для досвідченого гравця, що розкривається в обмеженому просторі.MAC-10 Пістолет-кулемет, що годиться як для засідок, так і рейдів у тил ворога. Непогана купчастість.HK MP5 Пістолет-кулемет з великою скорострільністю, силою пострілу і зупиняючою здатністю кулі. Дуже кучний і точний у бою. Може успішно конкурувати з штурмовими гвинтівками, особливо на малих дистанціях.UMP45 Досить потужна модифікація попереднього пістолета-кулемета. Купчастість і скорострільність дещо знижена.P90 Потужний і скорострільний пістолет-кулемет, з великою початковою швидкістю кулі. Вимагає, однак, великої майстерності у використанні в зв'язку з малою щільністю і швидкою витратою боєзапасу. У грі сила пострілу цієї моделі знижена.

Штурмові гвинтівки CS

Colt M4A1 Саме ходова зброя гри. Велика сила пострілу, прицільна дальність і купчастість, наявність знімного глушника і низька для свого класу ціна.Автомат Калашникова Головний конкурент М4А1 за популярністю. Трохи поступається останній в купчастості, зате випереджає в потужності.Steyr AUG Дуже ергономічна австрійська штурмова гвинтівка, забезпечена оптичним прицілом малої потужності (у грі цей ефект досягається збільшенням зображення). Дуже купчастий бій, висока швидкість стрільби і зручне прицілювання роблять цю зброю улюбленою серед новачків гри. Недолік - середня потужність пострілу, через що кращою тактикою є стрільба короткою чергою по два патрони з середніх і дальніх дистанцій.SIG SG 552 Модель, схожа з Steyr AUG, але відрізняється ще більшою щільністю. Також забезпечена малопотужним оптичним прицілом, що робить її хорошим вибором для стрільби як одиночними пострілами, так і чергами з середніх дистанцій.IMI Galil Ізраїльський варіант штурмової гвинтівки на базі АК. У порівнянні з останнім, може виявити меншу точність, що вимагає певних навичок.GIAT FAMAS Французька штурмова гвинтівка з режимом Burst-Fire (по три патрона за одне натискання) і дуже потужним пострілом. Параметри купчастості й скорострільності середні.Steyr Scout Легка і короткоствольна снайперська гвинтівка від австрійського виробника з точним і купчастим боєм, у тому числі - під час руху стрілка.AI Arctic Warfare Police Найбільш потужна зброя з представлених в грі. Дещо уповільнює пересування стрільця, але сила пострілу компенсує цей недолік. З інших недоліків: мала скорострільність навіть порівняно з Steyr Scout і погана точність бою при пересуванні.HK G3SG1 Автоматична снайперська гвинтівка з непоганою початковою швидкістю кулі і скорострільністю. Дуже дорога, що позначилося на її низькій популярністі серед гравців.SG 550 Commando Багато в чому аналогічна попередньої моделі, є універсальною зброєю, придатною для ведення вогню як з далеких дистанцій поодинокими і короткими чергами, так і довгими чергами в ближньому бою. Серед переваг - 30 патронів у ріжку, хороша точність і дуже велика швидкість кулі. Ця гвинтівка також сама непопулярна серед граючих у зв'язку з непідтвердженими даними про її погану кучність.

Кулемети CS

FN Minimi M249 Para Кулемет з дуже потужним патроном, але середнім параметром купчастості і дальності прицільної стрільби. При стрільбі одиночними може давати, особливо на середніх дистанціях, непогані результати, аналогічні штурмовим гвинтівкам.

Чіти Counter-Strike

Counter-Strike користується великою популярністю серед чітера і хакерів. За час існування гри було розроблено безліч способів обману та отримання переваги нечесним шляхом. До основних типів чітерства відносять:

  • Використання сторонніх програм, а також перенастроювання драйверів системи та використання сторонніх (нестандартних) ігрових модельок.
  • Використання скриптів (наприклад Attack + Use, No-Recoil і д.р.), а також недокументованих можливостей гри - багів (наприклад mapswimming, silentbomb, pixelwalking, flashbang bug, jump bug).
  • Тонка настройка графіки і мережевої взаємодії через консоль.
  • Моніторинг та інші «не комп'ютерні» способи обману.

Правила багатьох чемпіонатів строго регламентують моменти, що стосуються використання тих чи інших прийомів у грі, а за порушення регламенту слідують санкції аж до виключення з ліг, в рамках яких проводяться чемпіонати. На public-серверах за виконанням правил слідкують адміністратори цих серверів, можлива робота антічітерскіх програм. На багатьох серверах чітерство карається баном.

Істотний дисбаланс у гру вносять саме сторонні чит-програми (або просто чіти), оскільки вони в корені дозволяють змінювати фізику гри і роботу графічного движка. Основні типи чітерства, що реалізується в чітах:

Чіти CS

  • Wallhacking - можливість бачити крізь стіни і об'єкти карти.
  • Aimbotting (auto-aim) і Triggerbot - автоматична наводка прицілу гравця на ворога, і автоматичний постріл (TriggerBot).
  • SpeedHacking - можливість збільшення швидкості (аж до моментальної) виконання дій (біг, стрільба).
  • ESP (ExtraSensory Perception) - показує детальну інформацію про ворога.

Існують інші можливості, що даються чітами Counter-Strike (Lambert, WireFrame, No-Recoil та ін.) Найпоширеніші чіт-бази в інтернеті містять дуже багато видів читів, в тому числі і вище перераховані. Існують думки, що чітерскі програми на сьогоднішній день часто є способом поширення вірусів, троянів і інших шкідливих програм. Способами боротьби з чітерство є адміністраторський контроль, використання антічита. Для цього використовуються програми типу PunkBuster або Valve Anti-Cheat - антічітерская програма, розроблена Valve Corporation і реалізована на базі Steam. Поставляється разом з грою, починаючи з версії 1.4 (2002 рік).  Також існує багато інших програм для захисту від чітів.

Вконтакте
Pinterest