Найкращі ігри 2013 року

admin Ігрові статті

В ігровій індустрії іноді випадають такі роки, після яких відбувається справжній якісний стрибок вперед по всіх напрямках. Останній раз щось подібне було приблизно 8-9 років тому, коли вийшли такі беззаперечні хіти, як Half-Life 2, Doom 3 і Far Cry - найкращі ігри, які зараз шанобливо називають не інакше як «класика».

Ці ігрові шедеври того часу «брали» одночасно як візуально, так і своєю приголомшливою атмосферою, потужним, деколи просто ураганним, ігровим процесом у поєднанні із захоплюючим сюжетом. Також можете переглянути рейтинг кращих ігор 2013 року на ПК.

Найкращі ігри 2013 року

Сьогодні багато речей, включаючи цілий ряд нових технологій, зміну поколінь ігрових серверів і консолей, говорять про те, що 2013 рік знову відкриє для нас подібний період, коли кращі ігри встановлять нові стандарти якості.

Кращі ігри 2013 року

Найкращі ігри 2013 року. Crysis 3

  • Дата випуску: 22 лютого 2013 року
  • Платформи: PC (Windows), PlayStation 3, Xbox 360

Найкращі ігри 2013 року

Німецька компанія Crytek широку популярність здобула в 2004 році, випустивши на ПК приголомшливий шутер Far Cry. Саме вона стала першою грою німців, що використовує новий движок CryEngine, який вже у своїй першій редакції демонстрував чудову по тим часам (ефекти води, світанки) картинку.

Найкращі ігри 2013 року

Згодом усі права на серію Far Cry відійшли французькому видавцеві Ubisoft, і над Far Cry 2 працювала вже зовсім інша (але не менш талановита) команда розробників. А Crytek в цей час зайнялася іншим проектом - Crysis на базі CryEngine 2. Ця гра, яка вийшла в 2007 році, отримала масу теплих відгуків і по праву отримала звання однієї з найкращих, технологічних і випереджуючих свій час ігор за всю історію.

Найкращі ігри 2013 року

Другий «крізіс» вийшов через три роки і також отримав дуже позитивні відгуки, проте до якості оригіналу, на думку багатьох гравців, не дотягнув. Чому? Справа в тому, що саме починаючи з другої частини Crysis перестав бути ексклюзивом для персональних комп'ютерів і прийшов на консолі.

Найкращі ігри 2013 року

Новий движок CryEngine 3, покладений в основу Crysis 2 створювався багато в чому вже не для того, щоб забезпечити новий рівень графіки, а щоб дати іграм Crytek необхідну апаратну гнучкість, тобто можливість прийнятно працювати на старому консольному залізі.

Судіть самі: перший Crysis орієнтувався на кращі комп'ютери 2007 року. А у виданому у 2010 році Crysis 2 розробникам довелося докласти величезних зусиль, щоб змусити гру добре виглядати і прийнятно працювати на залізі 2005-2006 років (саме тоді вийшло поточне покоління консолей).

Найкращі ігри 2013 року

2013 році Crytek підготував новий Crysis 3, створювався він на базі того ж CryEngine 3, проте за заявами розробників - сильно його модернізованій версії. У гру повернулися звичні за Far Cry і першому Crysis колоритні джунглі, розширено список зброї, причому особливо вражає лук, який потрапить в користування головному героєві.

Ключова технічна особливість гри - на цей раз повна, вже початкова підтримка DirectX 11 у PC-версії, включаючи всі основні можливості даної технології, а не просто кілька пунктів для «галочки». Варіант для PC на цей раз опрацьований куди серйозніше і містить в собі масу графічних налаштувань.

Безумовно, багато заяв Crytek сьогодні хороший маркетинг, проте віра в настільки потужного розробника, як і раніше сильна.

Зверніть увагу на цікаву статтю Очікувані ігри 2013 року

Найкращі ігри 2013 року. Resident Evil 6

  • Дата випуску: 22 березня 2013 року (PC)
  • Платформи: PC (Windows), PlayStation 3, Xbox 360

Серія ігор Resident Evil особливого представлення, мабуть, вже не потребує. Похмура, страшна і заплутана історія в шостій частині відкриває для нас нові випробування.

На ігрових консолях цей екшн/хоррор вийшов ще восени 2012 року, проте до персональних комп'ютерів він добрався лише в березні 2013. Втім, лаяти розробників в перевазі консольного ринку особливо не варто.

PC-версія Resident Evil 6 - це не сильно запізнілий сирий порт з консольного заліза, як було нещодавно, наприклад, з Dark Souls, а самостійний проект над яким паралельно працювала окрема команда розробників.

PC-версія, на відміну від консольної, буде відрізнятися не тільки помітно покращеною графікою, але і містити в собі весь додатковий контент, що користувачам консолей доводилося купувати окремо.

Найкращі ігри 2013 року

Крім того, варіант для персональних комп'ютерів буде спочатку і куди більш стабільним, включаючи виправлення невдалої роботи камери, за яку багато критикували, що вийшовшу восени консольну версію.

Що ж стосується самої гри, то після публікації в мережі безлічі оглядів її приставочного релізу, докладно розповідати про неї ми не бачимо сенсу. Зауважимо лише, що в шостій частині розробники зосередилися на розширенні можливостей кооперативного проходження, завдяки чому проходити гру разом стало ще цікавіше. Крім того, було вирішено багато «дивацтв» попередніх частин, такі як, наприклад, неможливість стріляти на ходу.

Незважаючи на те, що гра отримала чимало критики за відхід від свого початкового жанру Survival horror, ми можемо сміливо сказати, що Resident Evil 6 все-таки вдався і є однією з найкращих ігор 2013 року.

У грі стало більше динаміки і різноманітності, при цьому лякаючі моменти нікуди не зникли, а сюжет шостої частини досі здатний захопити як мінімум на кілька вечорів і з головою занурити в атмосферу цього дикого ігрового світу.

Найкращі ігри 2013 року. The Last of Us

  • Дата випуску: 7 травня 2013 року
  • Платформи: PlayStation 3

Найкращі ігри 2013 року

Пригодницький екшн The Last of Us є ексклюзивом для PlayStation 3, що, на жаль, істотно звужує аудиторію людей, які зможуть у нього пограти. Однак пройти повз цієї гри ми не змогли просто через те, що хотіли зробити огляд найкращі ігри 2013 більш об'єктивним і всеосяжним.Дивно, але при всіх недоліках вкрай застарілого заліза сучасного (сьомого) покоління консолей окремим командам розробників вдається робити на них справжні шедеври.

Найкращі ігри 2013 року

У більшості випадків такі ігри беруть сюжетом, а також захоплюючим і незвичайним ігровим процесом... Однак творці The Last of Us намагаються «взяти» гравця ще й неймовірно високим для консолей рівнем графіки в поєднанні з розробленим віртуальним світом.

Найкращі ігри 2013 року

Дивлячись на майбутню гру, просто не віриться, що таку картинку можна вивести на приставку PS3, оснащену, приміром, усього лише 512 Мб оперативної пам'яті.

Працює над The Last of Us студія Naughty Dog, відома до цього ігровий серією Uncharted. Вкрай високі сумарні оцінки, виставлені ігровою пресою і самими гравцями їх останнім проектам дають надію на те, що The Last of Us не тільки приголомшливо виглядає, але і не менш добре грається на практиці.

Найкращі ігри 2013 року. Total War: Rome 2

  • Дата випуску: Осінь 2013
  • Платформи: PC (Windows)

Найкращі ігри 2013 рокуБезумовно, на консолях, як наочно показує The Last of Us і цілий ряд інших ігор, можна створювати цікаві екшени. Однак жанр стратегій і, насамперед, - RTS поки (а швидше за все й потім) на приставках не дуже прижився. Справа тут навіть не в тому, що консольному залозу важко обробляти AI сотень і тисяч юнітів...

Саме по собі управління з геймпада для стратегії виглядає досить дивно, адже звичним для консолей «Press «X» to win» тут не обійтися. Саме тому стратегії сьогодні в більшості своїй - однозначний ексклюзив для персональних комп'ютерів.

Яскравий приклад такої RTS - Total War: Rome 2. Серія Total War яка по праву вважається однією з найкращих і технологічних ігор серед всіх сучасних стратегій в реальному часі, проте конкретно Rome 2, схоже, зробить найбільш грандіозний ривок вперед за весь час існування серії.

Безумовно, нова Total War до глибини душі вражає своїм масштабом, свободою в управлінні камерою (тобто можливістю поглянути на полі бою практично з будь-якої сторони) і, звичайно ж, прекрасним зовнішнім виглядом, який на цей раз вище всяких похвал. Про все це наочно говорить геймплейне відео:

Крім того, розробники з Creative Assembly обіцяють величезну різноманітність юнітів, причому кожна без виключення їх група буде детально пророблена і мати свої унікальні риси, ніяк не зливаючися з іншими в єдину масу.

Перегляньте статтю Нові ігри 2013 року

Найкращі ігри 2013 року. BioShock Infinite

  • Дата випуску: 26 Березня 2013
  • Платформи: PC (Windows), PlayStation 3, Xbox 360

Найкращі ігри 2013 року

Перша гра з серії BioShock була випущена в 2007 році. Ще до її релізу за представленими скріншотами і відео було зрозуміло, що команда розробників на чолі з Кевіном Левайном робить щось незвичайне. Проте після виходу гри в світ гравці по всьому світу просто ахнули. Ця гра виявився вище будь-яких очікувань.

Найкращі ігри 2013 року

Подорожі по вражаючому свідомість підводному місту, захоплююча історія з кількома варіантами кінцівки в залежності від дій гравця, незвичайна бойова система, де звичні ножі і гармати різного калібру відійшли на другий план під натиском «плазмидов» і «гентоников». Нарешті, система морального вибору, яка змінювала ігровий світ...

Найкращі ігри 2013 року

Все це у підсумку призвело до того, що сумарна оцінка гри на підставі сорока чотирьох провідних світових видань склала запаморочливі 96 балів з 100 можливих (metacritic), зробивши BioShock однієї кращих ігор за всю історію. Мало що до так і після цього гра отримувала однозначно позитивну реакцію критиків.

Друга частина BioShock вийшла у 2010, за її розробку були відповідальні вже інші люди.

Найкращі ігри 2013 рокуГра дбайливо зберегла найсильніші моменти першої частини, підняла цілий ряд гострих соціальних питань і розширила систему морального вибору. Тим не менше, її рейтинг був вже декілька нижче, ніж у першого BioShock. Основна претензія гравців - відсутність нових ідей.

І ось в 2013 нас чекає третя частина, яка отримала назву Infinite. Найголовніше: біля керма знову колишня команда, яка відповідала за випуск оригіналу в 2007 році. З підводного міста Rapture (Захоплення) переносять нас у не менш чаруючого своєю атмосферою місце Columbia - місто, що латає над землею.

Найкращі ігри 2013 рокуЧасу дії BioShock Infinite не продовжує розпочату в перших двох частинах історію, а навпаки, передує їй.

У плані ігрового процесу гра насичена новими, нестандартними видами ворогів (чого вартий один лише місцевий аналог «великого татуся»), модернізованою системою плазмидів і генних тоніків, Sky-Line, що дозволяє переміщатися по рівню з ураганною швидкістю, а також з новою можливістю «розрив реальності», якою володіє дівчина Елізабет, завдання по звільненню якої бере на себе головний герой.

Найкращі ігри 2013 рокуНайкращі ігри 2013 року

Вже зараз очевидно, що новий BioShock наголову перевершує попередників, як у графіці (що передбачено), так і в плані закладеного в гру сенсу, адже саме сенс і полягаюча в ньому мораль - головні риси, які дозволяють називати ігри серії BioShock самими кращими іграми.

Саме на цій позитивній ноті закінчується перша частина нашого огляду кращих ігор 2013 року.

Вконтакте
Pinterest