Mass Effect 3

admin Ігрові статті

Mass Effect 3Mass Effect 3 - комп'ютерна гра в жанрі рольової гри і шутера від третьої особи. Гра є третьою частиною однойменної серії ігор і розробляється канадською компанією BioWare. Видавцем виступає компанія Electronic Arts. Гра вийде 6 березня 2012 року. Цільовими платформами є PC, Xbox 360 і PlayStation 3.

Mass Effect 3, як і друга частина серії, буде розрахована на одиночне проходження.

Історія розробки Mass Effect 3

 До анонсу Mass Effect 3

18 грудня 2009 Кейсі Хадсон (англ. Casey Hudson), голова команди розробників «Mass Effect 2» і «Mass Effect 3», дав інтерв'ю сайту Destructoid, в якому говорив про «Mass Effect 2» і про «Mass Effect 3». У цьому інтерв'ю він підтвердив, що «Mass Effect 3» вийде на консолі Xbox 360, повідомив про попередню дату виходу, яка призначена на кінець 2011 - початок 2012 року. Він повідомив, що Bioware вже почала роботу над Mass Effect 3: «Ми вже зараз працюємо над Mass Effect 3. Ми хочемо розробляти цю гру з урахуванням реакції гравців на Mass Effect 2. У нас багато планів на DLC для Mass Effect 2, і їх наявність ми обов'язково будемо враховувати при створенні Mass Effect 3».

10 січня 2010 на виставці CES 2010 в інтерв'ю сайту IGN.com Кейсі Хадсон (англ. Casey Hudson) заявив, що розробники трудяться над сюжетною складовою «Mass Effect 3».

21 січня 2010 Грег Зещук (англ. Greg Zeschuk), один із засновників Bioware, заявив в інтерв'ю Kotaku.com, що на момент цього інтерв'ю Mass Effect 3 знаходиться в стадії попереднього планування. Також він повідомив, що система імпорту персонажа з Mass Effect, реалізована в Mass Effect 2, буде також представлена ??і в «Mass Effect 3». Крім цього, він повідомив, що Bioware не збирається зупиняти розвиток серії з закінченням трилогії і навіть після виходу Mass Effect 3 компанія планує випускати нові ігри серії.

23 березня 2010 голова компанії BioWare Рей Музика (англ. Ray Muzyka) публічно заявив, що третя частина трилогії обійде свого попередника - «Mass Effect 2», - за всіма параметрами і підніме якість подібних проектів на новий рівень. «В Mass Effect 2 ми задрали планку на дуже високий рівень, проте, знаєте що, ми збираємося переплюнути цю гру з Mass Effect 3», - заявив Музика.

28 березня 2010 співробітниця BioWare Крістіна Норман (англ. Christina Norman) підтвердила факт роботи над «Mass Effect 3». Вона натякнула на те, що на момент цієї заяви BioWare розробляє нову систему геймплея під кодовою назвою «Project Wombat».

30 березня 2010 керівник американської компанії Epic Games Марк Рейн (англ. Mark Rein) в інтерв'ю британському журналу Develop повідомив, що гра Mass Effect 3, як і дві попередні ігри серії, буде використовувати ігровий движок Unreal Engine 3.

21 травня 2010 Кейсі Хадсон в інтерв'ю VideoGamer.com повідомив інформацію про міні-гру, яка полягає в скануванні планет в пошуках різних мінералів та інших ресурсів. В інтерв'ю він повідомив, що ця міні-гра сподобалася гравцям «Mass Effect 2», тому вона перейде в «Mass Effect 3». У цьому ж інтерв'ю Хадсон розповів про сюжетної зв'язку між «Mass Effect 2» і «Mass Effect 3». Він повідомив, що заплановані до виходу кілька сюжетних додатків для «Mass Effect 2», які будуть пов'язувати сюжети цих двох ігор.

4 серпня 2010 в інтерв'ю PC Zone Кейсі Хадсон заявив, що дії гравців в перших двох частинах серії «Mass Effect» вплинуть на розвитку та особливості сюжету третьої частини. «Ми плануємо зробити ще більшу залежність подій в новій грі від вчинків, які ви здійснювали в першій і другій частинах, - повідомив Хадсон. - Якщо говорити більш конкретно, то йдеться більше, ніж про 1000 змінних, на підставі яких і буде формуватися унікальний ігровий досвід для кожного гравця в Mass Effect 3». Разом з тим Хадсон заявив, що розробники не планують вносити якісь радикальні нововведення в «Mass Effect 3», оскільки головні зміни були вже зроблені в «Mass Effect 2».

8 вересня 2010 сайт Examiner, посилаючись на своїх надійних інформаторів, повідомив, що на виставці PAX 2010 розробники «Mass Effect 3» за закритими дверима повідомили про дату офіційного анонса гри. Згідно цієї інформації, офіційний анонс «Mass Effect 3» має відбутися в жовтні 2010 року, а серед цільових платформ присутні PC, Xbox 360 і PlayStation 3.

9 грудня 2010 на сайті журналу «Computer and Video Games» був опублікований скріншот, який нібито був узятий з прийдешнього трейлера нової гри від BioWare. Джерело, який надав виданню даний скриншот, не заявив відкрито, якої саме грі належить даний скриншот. Проте сайт Joystiq, посилаючись на свої внутрішні джерела, заявив, що даний скриншот належить саме «Mass Effect 3». 

Після анонсу Mass Effect 3

12 грудня 2010 на VGA 2010 відбувся офіційний анонс Mass Effect 3, а також з'явився перший трейлер. За попередніми даними, гра вийде в кінці 2011 року на PC, Xbox 360 і PS3. Скріншот, опублікований Computer and Video Games 9 грудня, був зроблений з вищевказаного трейлера.

11 лютого 2011 BioWare повідомила, що композитором Mass Effect 3 став британський композитор Клінт Менселл. До цього Менселл ніколи раніше не писав музику для ігор.

Кінець березня-початок квітня 2011 року: підтвердження присутності Джокера і Сузі в грі.

8 квітня 2011, з травневого номера GameInformer, що потрапив в мережу до випуску, стали відомі нові факти:

 • Гра починається з прибуття Шепарда на Землю
 • Шепард під слідством у зв'язку з подіями «Прибуття»
 • Під час судового розгляду над Шепардом Женці починають вторгнення
 • Пролог: Шепард тікає на Нормандії і починає займатися пошуком союзників для протистояння військам Женців
 • Підтверджено такі напарники: Ешлі Вільямс, Кайді Аленко, Ліара Т'Соні, Гаррус Вакаріан, Джеймс Вега (спочатку - Сандерс )
 • Підтверджено поява персонажів: Урднот Рекс, Мордіна солус, Легіон і Девід Андерсон
 • У грі буде «раніше в Mass Effect», комікс, в якому буде можливість вибрати деякі рішення з попередніх частин, якщо ви почали грати без збережень
 • Привид відіграє дуже важливу роль в грі
 • «Цербер» хоче вбити Шепарда
 • Поліпшено RPG елементи
 • Більше свободи у розвитку персонажа
 • Більш розгалужене дерево умінь
 • Навики будуть поліпшуватися не один раз
 • Зброя буде на манер Mass Effect 2
 • Повернулися моди на зброю. Тепер вони не тільки покращують їх можливості, а й змінюють зовнішній вигляд Тепер всі класи можуть користуватися всіма типами зброї Але буде обмеження по слотам на кількість доступних одночасно Солдати можуть носити всі види зброї відразу Адепти, Інженери, Страж мають обмеження на два, в той час як Штурмовик і Розвідник на три
 • Різні кінцівки ігри
 • Хто буде у вашій команді і хто буде вашими союзниками, сильно вплинуть на кінцівку гри
 • Мультиплеєра не буде.
 • З PSM3 за червень 2011 стало відомі такі нові подробиці:
 • Звуковим супроводом займається студія DICE.
 • Можна буде відвідати: батьківщину кваріанцев - планету Раннох, окуповану гетами; шахти Марса; гігантський місто на Землі, що утворилося на північно-західному узбережжі Північної Америки при злитті Сіетла і Ванкувера (назва міста не розголошується).
 • Різні рішення, прийняті в попередніх частинах, обернуться непередбачуваними і масштабними наслідками. Як приклад наводиться рішення, що стосується долі Рахни.
 • Підтверджено поява в грі наступних персонажів: Талі, Мордіна, Джек (вона подорослішала і трохи випустила пар), Легіон.
 • Сюжет МЕ3 за структурою більше нагадує сюжет МЕ1: у міру розвитку історії ми будемо збирати нові шматочки інформації, і в підсумку перед очима постане повна картина того, що відбувається. Крім колосальних дредноутів Женців ми зустрінемо більш дрібні ворожі судна, а також ворогами стануть численні результати експериментів Женців, у тому числі і над расами, полеглими жертвою Циклу. Як приклад наводиться тварюка під назвою Канібал - трохи батаріанец, трохи людина, трохи Жнець.
 • Бої стали менш лінійними у порівнянні з Мass Effect 2.
 • Нові юніти «Цербера»: Фантоми і Асассіни.
 • Історія здебільшого вибудувана навколо масштабних подій галактичної війни, а не навколо локальних перестрілок. Як приклад наводиться битва Женця і молотника.

4 травня 2011 стала відома приблизна дата виходу - перший квартал 2012 року.

Також, офіційний канадський інформаційний портал ЛГБТ-спільноти, посилаючись на особистий блог одного з розробників Mass Effect 3, опублікував замітку про те, що в грі буде доступна більш «розвинута» лінія любовних відносин головного героя, де буде можливо створити не тільки гетеросексуальні, але і гомосексуальні відносини.

Презентація Mass Effect 3 на E3

На виставці E3, що пройшла з 6 по 9 червня 2011 року, був представлений новий рекламний трейлер з тепер вже чіткою датою виходу - 6 березня 2012 року. 7 червня 2011 BioWare оголосили дату виходу гри в Росії - 9 березня 2012 року. Наступного дня з'ясувалося, що була допущена помилка, дата виходу змінена на 7 березня 2012 року. Гра була номінована на безліч нагород виставки: Краща гра виставки, Краща гра Xbox360, Краща гра PC, Краща RPG, Найочікуваніша гра і Кращий трейлер. Перемогла тільки в номінації Краща RPG. Крім того, було презентовано, що гра буде підтримувати Kinect, за допомогою голосу можна буде віддавати накази однопартійця і вибирати відповіді в діалогах.

У Mass Effect 3 Ешлі, як і інших однопартійця, можна буде одягти в броню і шолом. Поки розробники показали лише малу частину того, що чекає нас у грі. Відображення шолома буде настроюється. Ми зможемо бігати завжди в шоломі або без, і навіть прибирати шолом на час діалогів.

Сюжет Mass Effect 3

Сюжет гри розгорнеться навколо вирішальної битви зі женцями - від рішень гравця залежатимуть долі цілих цивілізацій. Дія почнеться на Землі під час вторгнення Женців на планету - Шепард змушений покинути планету, щоб зібрати союзників і розгромити ворога.

Вконтакте
Pinterest