Need for Speed: the Run

admin Ігрові статті

За своє життя, дуже довге для серії комп'ютерних ігор, серія NFS переживала чимало злетів і падінь. C того самого дня, як яскраві спорткари вирвалися з консолі 3DO на простори інших ігрових (і не тільки) платформ, саме ця серія залишається еталоном аркадних гонок. Незважаючи на всю свою неоднозначність, ідеали стрітрейсинга продовжують жити в серцях молоді, так що свіжий the Run, безперечно, знайде своїх шанувальників.

З перших кадрів гра попереджає про найголовніше: ніколи і ні за яких обставин не варто використовувати побачене в ній на реальній дорозі, керуючи цим автомобілем. Не варто забувати про те, що при всій романтиці, властивій нелегальним вуличним гонкам, цей, з дозволу сказати, вид спорту є в більшій мірі небезпечним для оточуючих, ніж для учасників. Однак попит, як відомо, народжує пропозицію, тож ігри на цю тематику користуються величезним попитом серед гравців усього світу, а розробники, підкоряючись бажанням громадськості, продовжують їх випускати. Що ж, спасибі EA хоча б за попередження.

Need for Speed: the Run

The Run радує нас досить несподіваним для автосимуляторов нововведенням - наявністю якогось пов'язаного сюжету. Тепер ви не безликий водій без особистих мотивів і індивідуальності, а цілком собі яскравий кінематографічний персонаж, створений у повній відповідності з усіма стереотипами фільмів і історій про стрітрейсінг. Ви вживається в роль Джека Рурка - талановитого, але невдачливого і безвідповідального автогонщика, чия необережність підвела його під монастир. Джек повинен кругленьку суму грошей і кредитор, у чиїй ролі виступає, зрозуміло, всесильна мафія, зневірившись отримати з гонщика готівку, приймає рішення усунути «проблемний актив» шляхом пресування його (в прямому сенсі) заодно з автомобілем у компактний металевий куб.

Мабуть, бандити сподівалися відшкодувати хоча б частину своїх неправедно нажитих коштів шляхом здачі металобрухту з легкою домішкою органіки, але Джек, рішуче незгідний з таким бізнес-планом, зубами перегризає свої пута, вивертається з-під преса краде у злочинців машину, і на ній змивається. Втіху і вирішення своїх проблем він, у повній відповідності до законів жанру, знаходить в давній подрузі, яка підписує невдачливого водія на участь у грандіозному і абсолютно незаконному автопробігу через всю територію США - від Сан-Франциско до Нью-Йорка. Подруга обіцяє вирішити всі проблеми головного героя з мафією (яка корисна, однак, подруга), а десята частина призу - забезпечить йому безбідне (хоча б тимчасово) існування. Залишається суща дрібниця - прийти до фінішу першим, обігнавши по дорозі пару сотень інших, не менш цілеспрямованих учасників.

Радує той факт, що сюжет не тільки присутній «для галочки», він чесно йде крізь всю гру і, хоча в свіжості і оригінальності цю історію запідозрити важко, урізноманітнити ігровий процес їй вдалося. Насамперед вам доведеться покерувати не автомобілем, а саме самим Джеком, вибираючись машини. Виконано це в стилі давнього, звичного (і, здається, знову набираючого популярністі) інтерактивного кіно: натискаєте в потрібний момент необхідні клавіші і спостерігаєте, що відбувається. Не встигли натиснути або помилилися кнопкою - співчуваєте передчасній кончині героя і переграєте епізод.

Подібні інтерактивні вставки зустрічаються нечасто, але вони дозволяють, по-перше, злегка перепочити від, власне, гонки, а, по-друге, наближають гру до фільму в стилі якого-небудь «Форсажу». У будь-якому спортивному автосимулятор таке нововведення виглядало б недоречним, але сюди вписується цілком органічно, даючи зрозуміти, що автори серйозно задумалися над переосмисленням серії під нові реалії.

Need for Speed: the Run

Вам не доведеться долати майже п'ять тисяч кілометрів одним махом - гра означає вашу участь лише на деяких ділянках маршруту. Саме на них вам доведеться відігравати позиції в гонці на вибування і постаратися прибути 150-м в Лас-Вегас, 50-м в Чикаго і, нарешті, першим - в Нью-Йорк. В рамках кожної ділянки траси вам пропонується певне завдання: банально обігнати всіх наявних суперників, досягти «чекпоінтів» за відведений час (так ми, відповідно до сценарію, виграємо час) або взяти участь в «битві».

Останній режим, мабуть, є найбільш цікавим у грі. В принципі, він зводиться все до того ж обгону інших водіїв, але в «битві» їх бере участь помітно менше, вони є набагато більш серйозними противниками, аніж «рядові» гонщики, і вас підганяє час: не встигли наздогнати суперника за відведені секунди - пиши пропало . Якщо ж ви обійшли «ворожу» машину і не дали їй обігнати вас, то після закінчення все того ж часу суперник, судячи з усього, ображається, сходить з траси і згортає в найближчий придорожній шинок заливати горе - в будь-якому випадку, більше він вас не потурбує. У переможеного, до речі, можна забрати машину, що робить цей режим ще більш інтригуючим. Взагалі-то асортимент гонок в рамках сюжетного проходження, як ми бачимо, небагатий, але набриднути одноманітністю гра просто не встигає в силу своєї малої тривалості.

Крім того, в заїзд часом включається поліція, абсолютно безграмотно перекриває дорогу, або всі ті ж бандити (домовитися з ними обіцяли після гонки, а не в процесі), які не соромляться відкривати стрілянину в жвавих місцях. Наявність же місій, що пропонують, наприклад, просто покинути населений пункт, не попавшись, або вислизнути від обстрілюючого вашу машину вертольота, поряд з уже згадуваними інтерактивними вставками, з упевненістю дозволяє говорити про те, що в the Run гравцям не доведеться нудьгувати.

Ігрові траси начебто повинні відповідати реальним дорогам, що розкинулися по території США. Перебуваючи в Росії, автору цих рядків важко оцінити схожість реальних доріг з віртуальними, але не можна не відзначити їх різноманіття: проїхати належить по засніжених горах (до речі, і в процесі сходження лавини теж), по пустелях, лугах, сільській місцевості і, звичайно ж, по густонаселеним мегаполісам. До речі, ніякої свободи пересування (на відміну від деяких колишніх частин) the Run не надає: в кращому разі дозволяється зрізати шматочок траси по окремо зазначеній на карті ділянці. Серпантинів, крутих поворотів, так само як і прямих, широких шосе, в грі вистачає. На більшості доріг вашому пересуванню, крім інших учасників автопробігу, будуть заважати звичайні автомобілі, що поспішають у своїх справах. Вони й зрозуміло - гонка-то нелегальна, траси ніхто не готував, дороги не перекривав, та й у традиціях серії NFS бентежити гравця жвавим рухом.

Різноманітність потужних і швидкісних машин - важлива складова будь-якої «гоночної» гри. Нова частина NFS з цим не підкачала - представлено чимало різних марок та років випуску. До класу автомобіля варто підходити вдумливо: мускул-кари найкращим чином демонструють всі свої табуни кінських сил на прямих ділянках шосе, тоді як більш маневрені спорткари більше підходять для міських гонок. Крім скромного списку основних особливостей, кожна машина характеризується ступенем чуйності управління, що дозволяє певною мірою передбачити її поведінку на дорозі. Оцінки прості: від «легко», який передбачає повну слухняність автомобіля, до «дуже важко», що означає, що над управлінням залізного коня доведеться попітніти. Вибір - на будь-який смак. Зміна машин здійснюється або відповідно до сценарію, тобто банальною і протизаконною крадіжкою, або прямо по ходу гонки, завернувши на автозаправку, де ви можете вибрати собі засіб пересування з автопарку невідомого походження.

Need for Speed: the Run

Що можна сказати про фізичну модель в аркадному автосимуляторі? Хіба тільки те, що вона стала менш «аркадною», ніж була в 1994 році, але все ж залишається дуже далекою від реалізму. Зрештою, навіть найсерйозніші спортивні симулятори, так само як і численні «тренажери для водіння», поки не можуть достеменно передати відчуття керування автомобілем. У the Run вас занесе, якщо ви занадто різко крутанете кермом на швидкості, необдумане гальмування призведе до втрати керування на слизькій поверхні, а вдумливе використання ручника, навпаки, допоможе безпечно долати круті віражі. Для аркадной гонки цього цілком достатньо. Модель зіткнень виконана вельми делікатно, але лобове зіткнення на хорошій швидкості закономірно призведе до видовищної аварії і поверненню до початку траси.

За технічну частину гри відповідає движок Frostbite Engine 2, котрий використовувався в найкращій грі дещо іншого жанру - Battlefield 3. Не можна сказати, що Black Box вичавили з движка все, але картинка вийшла в міру симпатичною. Від лакофарбового покриття належним чином відбивається світло, самі автомобілі впізнавані не гірше, ніж на справжній дорозі, погодні ефекти реалістично заважають огляду, а персонажі не змушують нарікати на дефіцит полігонів. Щодо маніпуляторів гра орієнтована, насамперед, на кермо з педалями, а от з геймпадом в PC-версії присутній деякий нюанс: гра розуміє геймпади тільки від Xbox'а, власникам інших геймпадов доведеться використовувати емулятор. З клавіатури, зрозуміло, управляти можна, але задоволення від гри в цьому випадку знижується на третину, не менше.

Схоже, що NFS: the Run Run демонструє нам майбутнє серії. Гра ввібрала ряд нововведень, де в чому, навпаки, повернулася до традицій і в результаті стала, мабуть, цікавіше своїх попередників. Навіть ті, хто принципово не поважають «гоночні» ігри як жанр, можуть знайти в the Run привабливі для себе моменти, та й досвідчені віртуальні гонщики навряд чи залишаться розчарованими. Що ж, якщо розробники знову не загрузнуть у кризу ідей, як це бувало з ними раніше, то майбутнє серії можна назвати цілком оптимістичним.

Вконтакте
Pinterest