Самі страшні ігри

admin Ігрові статті

10 самих страшних ігор. Не так давно вийшла страшна гра "Тук-тук-тук" від Ice-Pick Lodge, яка в черговий раз довела, що боятися можна нетривіально і з фантазією. Розробники кріпі-ігор в спробах придумати що-небудь новеньке не сплять ночами, а від результатів їх роботи спати не доводиться вже гравцям. Сьогодні ми розповімо про 10 ігор, після яких страшно обертатися в темряві.

10 самих страшних ігор

Amnesia

У цій серії нещодавно відбулося поповнення: вийшла нова Amnesia: A Machine For Pigs, яка ще не встигла набрати таку ж популярність, як старша сестриця - Amnesia: The Dark Descen. Ця одна з найстрашніших ігор досі, з 2010 року випуску, популярна і лякає, як раніше, хоч і пройдена вздовж і впоперек. Здавалося б, що такого страшного в грі, де головний герой не виходить з підвалів похмурого замку, вирішує головоломки і не бере в руки зброю? Але якщо в руках немає дробовика, уявити себе обличчям до обличчя з монстрами набагато страшніше. Від будь-якого супротивника доведеться тікати, поспіхом плутаючи схожі двері і коридори, і в якийсь момент привидиться, що від огидних створінь немає порятунку.

Найстрашніші ігри. Silent Hill

Серія страшилок японської компанії Konami завоювала серця і зіпсувала нерви мільйонів прихильників по всьому світу. Дія ігор відбувається в містечку Silent Hill ( Тихий пагорб ), що живе поза простором, часом і законів фізики: у ньому все потаємні страхи людини стають реальністю і набувають гротескних і вельми лякаючих форм. Беремо обрізок труби, ліхтарик, радіо, яке попереджає шумом перешкод про присутність надприродного - і безстрашно кидаємося виконувати сюжетні завдання. Поки ще безстрашно... бо дуже скоро, після рішення пари головоломок з трупами повішених і біганини від Пірамідоголового монстра хоробрість швидко розвіється попелом за вітром.

SCP: Containment breach

Спочатку була онлайн-енциклопедія SCP Foundation (Особливі умови утримання) - секретний Фонд всяких аномалій. Наполовину жартівлива, наполовину моторошнуватий перепис неіснуючих предметів, істот і явищ, на які тільки здатна фантазія. Кілька інді-ігор за мотивами діяльності Фонду - справа рук гарячих шанувальників проекту, так що атмосфера секретної організації та її внутрішнього розпорядку передана на ура. Нескладно здогадатися, що прорив систем безпеки не закінчиться нічим хорошим... Доведеться бігти по заплутаних коридорах Фонду без зброї, карт і надії на порятунок, тому що всі найстрашніші і найнебезпечніші об'єкти вибралися зі своїх темниць і жадають зустрічі. Взяти хоча б об'єкт 173, Скульптуру, при якій категорично не можна моргати. До речі, індикатор бажання моргнути - важлива деталь ігрового інтерфейсу.

Самі страшні ігри. Dead Space

Ігри про зомбі вже приїлися, а шутерами з елементами фільму жахів нікого не здивуєш. Але серія Dead Space - історія про те, як нелегко боротися з новоявленої расою невбиваних живих мерців в умовах космічної станції. І умови не ті, і зомбі незвичні: некроморфи, на відміну від своїх мертвих земних побратимів, обзавелися великою кількістю зайвих кінцівок і знайшли свої спеціалізації. Друга гра серії взагалі починається з того, що головний герой, закутаний у гамівну сорочку, змушений тікати від полчища розлючених некроморфів по всій станції, повільно переповзаючи через численні перешкоди. І ніякої поблажливості до нервових клітин гравця!

Найстрашніші ігри. Slender: The Eight Pages

Говорячи про страшні ігри, неможливо промовчати про Тонку Людину. Як і в історії з SCP, спочатку була страшилка, а потім Слендер полюбився інтернету настільки, що умільці створили про нього інді-гру, що по праву вважається однією з найстрашніших за останні кілька років. Сюжет невигадливий: головна героїня, прихопивши відеокамеру, хитається по темному лісі і час від часу виявляє записки дітей, що ховаються від Тонкої Людини. Завдання гравця - знайти всі 8 записок і не померти. Ніякої зброї, ніякого інвентарю, найпростіше управління включає в себе тільки пересування по чотирьох сторонах світу, а героїня частенько втомлюється і переходить на задишливий крок. Ось тільки чим більше записок збирає героїня, тим більша можливість зустріти Тонку Людину, що виникає буквально з нізвідки, а щоб померти, достатньо підпустити його на відстань пари кроків...

The Suffering

В'язниця - місце неприємне в усіх відношеннях, а вже в'язниця, побудована на місці катівень, самим своїм існуванням не віщує нічого доброго. Головний герой засуджений за вбивство власної сім'ї та на засланні на тюремний острів виявляє, що місце його утримання просто кишить цілком матеріальними примарами колись закатованих тут душ. Монстри понівечені Геймдизайнером з любов'ю і фантазією, кожен з них уособлює спосіб, яким він був забитий. Цікава деталь геймплея: вбивства роблять героя все зліше і зліше, і врешті-решт, при заповненні шкали люті, персонаж і сам на час стає монстром, що розриває противника голими руками - не без побічних ефектів, звичайно ж.

.Самі страшні ігри. F.E.A.R.

Мертва дівчинка, муки, злість і агресія, екстрасенсорні здібності, потойбічні світи, жорстокі вчені, секретні бойові служби - все в одному флаконі ! Сюжет гри крутиться навколо дівчини, що володіє величезною телепатичного силою і вміщена у штучну кому, але зрозуміти, що насправді відбувається і хто всі ці люди, гравцеві вдасться тільки наприкінці гри, яка з одинадцяти кінцівок йому б ні випала. Гра радує страшними інтер'єрами, «розумними» супротивниками і частими галюцинаціями головного героя, які часто не відрізняються від реальності і неслабо збивають з пантелику. Такі парафії не лише дещо змінюють геймплей, але й дозволяють дізнатися подробиці вельми моторошної і заплутаної історії.

Найстрашніші ігри. BioShock

Складно назвати BioShock хоррором, але з усієї серії саме перша гра була виразно лякаючою. Підводне місто Восторг, напівзатоплене, населене мутантами-наркоманами, зберігає такі таємниці, що краще б головному герою в ньому не з'являтися, нехай він і опинився там в результаті авіакатастрофи. Незважаючи на те, що Bioshock в першу чергу відмінний шутер від першої особи, а сюжет, нехай і лякаючий, не підійшов би для фільму жахів, увага дизайнерів і сценаристів до деталей іноді настільки концентрована, що змушує здригатися. Чого тільки коштує докладна сцена вбивства людини ключкою для гольфу, показана від першої особи!

Forbidden Siren

Це приклад чистого хоррора, без спроб відволіктися на стрілянину і виконання складних місій. Дія відбувається в селі, яке відразу ні з того ні з сього стає справжнім пеклом на землі. Десять різних персонажів, простих людей, намагаються сховатися і пережити цю навалу. Forbidden Siren вважається однією з найстрашніших у своєму жанрі, а на високому рівні складності сама стає кошмаром наяву.

Самі страшні ігри. Тук-тук-тук

На перший погляд, основне завдання адвентури Тук-тук-тук просте: головному героєві треба дожити до світанку, зберігши розум. Стріляти, перекочуватися і цілитися з плеча не доведеться, зате знадобиться вміння швидко знаходити укриття, відкривати двері і вкручувати лампочки. Завдяки мультяшній графіці Knock-Knock спочатку не виглядає страшною - але тільки до появи в будинку першого Гостя. Цих Гостей об'єднує любов до темряви і моторошнувата зовнішність, від якої персонаж може і посивіти.

З кожною хвилиною атмосфера стає все більш тривожною: шерехи, постукування і безтілесні голоси, які змушують нервово поглядати на годинник, що відмірює час до світанку.

Вконтакте
Pinterest