Симулятор побачень

admin Ігрові статті

Симулятор побаченьКомп'ютерні ігри поділяються на величезну кількість жанрів і піджанрів - все відразу і не перерахуєш. Симулятор побачень - один з жанрів комп'ютерних ігор, не надто відомий у нас, зате дуже популярний в Японії. Що являють собою симулятори побачень?

Японські ігри в жанрі симулятор побачень тісно пов'язані з романтичними аніме (японської анімацією). Зазвичай або симулятор побачень створюється за мотивами популярного аніме, або навпаки - в разі успіху симулятора побачень в аудиторії по комп'ютерній грі знімається аніме.

Симулятор побачень

Мета гравця в іграх цього жанру - успішно побудувати стосунки, цьому підпорядкований весь сюжет гри. Зазвичай сюжет симуляторів побачень досить простий, а дія розгортається в навчальному закладі (найчастіше це школа). Хоча зустрічаються і симулятори в жанрі фентезі, де дівчину спочатку потрібно врятувати від чудовиська, а вже потім намагатися зачарувати, якщо самого факту порятунку їй виявилося недостатньо.

Симулятори побачень розробляються як для жіночої, так і для чоловічої аудиторії, вік гравців теж може бути різним. Від особливостей аудиторії буде залежати геймплей і сюжет. Так, якщо симулятор побачень розрахований не на підлітків, а на гравців старше 18 років, гра може містити й елементи еротики. Природно, такі ігри відповідним чином маркуються.

Відмінності між симуляторами побачень для жіночої та чоловічої аудиторії виражаються не тільки в тому, з ким гравцеві пропонується зав'язувати стосунки - з хлопцями чи з дівчатами. Характерна відмінність симуляторів побачень для дівчат - це велика кількість троянд та інших квітів в ігровому дизайні (задній фон, елементи оформлення). З симуляторів побачень цей прийом перейшов в романтичні аніме.

Іноді симулятор побачень плутають з іншим жанром комп'ютерних ігор, візуальним романом, який теж популярний в Японії. Але ці два жанри мають певні відмінності. Геймплей візуального роману максимально спрощений, а участь гравця мінімальна. По суті, візуальний роман - це аніме або манга з інтерактивним комп'ютерним інтерфейсом, все, що потрібно зробити гравцю, - це вибрати той чи інший варіант відповіді в діалозі і спостерігати за розвитком подій.

А симулятор побачень передбачає набагато більшу ступінь залучення гравця в ігровий процес. Він чимось схожий на рольову гру (RPG), в якій у гравця є набір ключових характеристик, які він може розвивати («прокачувати»). От тільки якщо у звичних RPG це, наприклад, сила, спритність, енергія і витривалість, то в симуляторах побачень такими характеристиками будуть служити зовнішність, «спортивність», успіхи в навчанні і т. д.

В залежності від того, які характеристики «прокачує» герой, будуть змінюватися його шанси зав'язати стосунки з певною дівчиною (чи хлопцем - якщо герой жіночої статі). У персонажів протилежної статі є свої переваги та інтереси, тому «прокачувати» характеристики потрібно залежно від того, якого саме персонажа ви хочете підкорити.

В якості класичних прикладів симуляторів побачень можна назвати ігри Dokysei і True Love, випущені в першій половині дев'яностих. У кожній грі гравець може захоплюватися різними жіночими персонажами, але його мета - успішно реалізувати любовну лінію з одним з них. У грі True Love виграшем вважається прийняте дівчиною визнання в любові, а гра Dokysei являє собою еротичний симулятор побачень, тому в разі успіху гравець займається з дівчиною любов'ю.

Основна проблема любителів симуляторів побачень полягає в тому, що більшість цих ігор розробляються в Японії, відповідно, укрїнською (російською) (а іноді навіть англійською) мовою знайти їх проблематично. Ну і легально їх придбати - теж часто проблема. Однак при бажанні можна знайти в інтернеті онлайн симулятори побачень, що представляють собою флеш-ігри, і навіть симулятори побачень для мобільних телефонів. Яка-ніяка, але альтернатива.

Не варто ставитися до цього жанру ігор упереджено: симулятор побачень зовсім не обов'язково містить елементи еротики чи порнографії, є дуже багато цілком невинних ігор, які допоможуть вам скоротати годину-другу.

Вконтакте
Pinterest