Цього літа в продаж надійде перший у світі SSD-накопичувач об'ємом 6 ТБ

admin Новини hardware

Більшість сучасних комп'ютерів і лептопів можуть оснащуватися дуже ємкими жорсткими дисками, чий обсяг в деяких випадках (і при обраної опції) може досягати 10 ТБ. Однак для тих, хто віддає перевагу традиційним HDD більш сучасним SSD-накопичувачам — вибір стає дещо обмеженіший.

Цього літа в продаж надійде перший у світі SSD-накопичувач об'ємом 6 ТБ

Твердотілим накопичувачам ще тільки належить остаточно завоювати масовий ринок. І, мабуть, одним з зупиняючих факторів є їхня ціна. Проте індустрія не стоїть на місці і намагається вивести SSD на перший план засобів зберігання даних.

У липні цього року компанія Fixstars збирається почати поставки першого у світі SSD-накопичувача ємність 6 ТБ, про що було оголошено в недавньому прес-релізі японського виробника. Компанія заявляє, що даний SSD-носій є найбільш ємним серед 2,5-дюймових SSD-дисків, представлених на ринку. Про ціну на новинку, на жаль, поки нічого не повідомляється.

Fixstars також планує почати продажі моделей 1000M і 3000M, які використовують 19-нм чіпи пам'яті, інтерфейс 6Gbps і пропонують обсяг в 1 ТБ і 3 ТБ відповідно. На даний момент відома ціна моделі ємністю 1 ТБ. Вона буде скласти 820 доларів (732 євро).

Виходячи з цього, стає зрозуміло, що модель об'єм 6 ТБ буде дуже недешевою. Однак потреби в SSD-накопичувачах великого обсягу (які зазвичай використовуються в дата-центрах, а також у медіагалузі) невпинно зростають, і тому Fixstars вирішила переключити свою увагу саме на цей ринок.

Цього літа в продаж надійде перший у світі SSD-накопичувач об'ємом 6 ТБ

Модель 6000M, безсумнівно, при запуску в продаж приверне до себе багато уваги. Вона використовує 15-нм чіпи флеш-пам'яті і запропонує швидкості читання/запису на рівні 540/520 МБ/с відповідно.

Цього літа в продаж надійде перший у світі SSD-накопичувач об'ємом 6 ТБ

Навіть незважаючи на те, що SSD-носії продовжують зберігати досить високу вартість, ціна на них повільно, але неухильно знижується. І якщо порівнювати з минулим, то моделі об'ємом 120 ГБ і 250 ГБ істотно подешевшали, ставши набагато більш доступними.

Звичайно ж, SSD все ще дорожче традиційних HDD-накопичувачів, однак їх переваги в питаннях швидкості і енергоспоживання над останніми помітно вище. І, мабуть, немає ніяких сумнівів, що в перспективі SSD-диски повністю замінять HDD-носії.

Вконтакте
Pinterest