Фахівці Chipworks заглянули всередину процесора Apple A7

admin Новини hardware

Фахівці Chipworks заглянули всередину процесора Apple A7Фахівці Chipworks, рік тому вивчили пристрій процесора Apple A6, проробили той же трюк з процесором Apple A7. Завдяки їх зусиллям і вмінням стала доступна додаткова інформація про 64-розрядний «мозок» смартфона iPhone 5s.

На зображенні кристала A7 позначено місце розташування ключових блоків однокристальної системи. Лівий нижній кут займає двоядерний CPU з блоками кеш- пам'яті першого і другого рівня, що займає приблизно 17% площі підкладки. Орієнтовно, об'єм кеш-пам'яті першого рівня рівний 256 КБ в розрахунку, а другого - 1 МБ. Примітно, що ядра CPU скомпоновані не вручну, як це було у випадку A6, а автоматично. Як стверджується, це ядра власної розробки Apple, а не готові 64-розрядні ядра серії ARM Cortex-A50.

Фахівці Chipworks заглянули всередину процесора Apple A7

Правіше знаходиться GPU з чотирма ядрами і загальними для них логічними ланцюгами, що займає 22% площі підкладки. Проектувальники використовували GPU Imagination PowerVR Series 6, точніше кажучи, модель G6430.

Фахівці Chipworks не змогли точно ідентифікувати пам'ять, використовувану для зберігання дактилоскопічних даних, але припускають, що це може бути блок, розташований на схемі вище GPU. Його обсяг приблизно дорівнює 3 МБ.

Інтерфейси USB, дисплея і камери в A7 - такі ж, як в A5, A6 і A6X.

Вконтакте
Pinterest