Intel поки не планує розробляти процесор з 1 000 ядер

admin Новини hardware

процесор з 1 000 ядерДослідник з Intel Тімоті Маттсон (Timothy Mattson) в інтерв'ю ZDNet UK розповів про перспективи розробки мікропроцесорів, які налічують сотні і тисячі обчислювальних ядер.

Близько місяця тому в «Інтел» заговорили про теоретичну можливість створення чіпа з 1 000 ядер.

Сприяти цьому повинна інноваційна архітектура, застосована в експериментальному процесорі з 48 ядрами. Це виріб, іменований «одночіповим хмарним комп'ютером» і показаний близько року тому, розроблявся учасниками проекту Terascale Computing Research Program.(Перегляньте новину - Виробництво мобільних відеокарт AMD наступного покоління почнеться в 2012 році)

За словами пана Маттсона, технічна можливість виробництва тисячеядерного чіпа з'явиться протягом десятиліття. Однак крім складнощів, пов'язаних з виробництвом, є й інші перепони. Перш за все необхідно вирішити питання про ефективне програмування процесора і розпаралелювання навантаження між сотнями ядер. Також необхідно зрозуміти, чи існує практична потреба в чіпах з сотнями ядер.

Тімоті Маттсон вважає, що процесори з 1 000 ядер стануть в нагоді в системах, що сприймають голосові і жестові команди і генеруючих складні візуальні моделі. Але це в майбутньому. Поки ж корпорація не планує розробку подібних виробів. Зате вже створений дослідний зразок чіпа з 80 ядрами, хоча плани щодо його використання Маттсон не озвучив.

Вконтакте
Pinterest