У новому MacBook Air накопичувач SSD може бути розпаяний безпосередньо на системній платі

admin Новини hardware

У новому MacBook Air SSD може бути розпаяний на системній платіMacotakara з посиланням на власне джерело в середовищі постачальників електронних компонентів повідомляє про те, що Apple планує використовувати в накопичувачах SSD, якими будуть оснащуватися майбутні моделі ноутбуків MacBook Air, флеш-пам'ять NAND Toggle DDR 2.0.

У замітці повідомляється, що нинішній накопичувач Blade X-gale, що володіє підтримкою SATA 2.6, буде замінений новими мініатюрними чіпами, виконаними за технологією 19 нм, які будуть упаяні безпосередньо в системну плату експлуатаваного ноутбука.

Якщо інформація підтвердиться, то це означатиме, що мініатюрні накопичувачі SSD Toshiba Blade X-gale, мабуть, так і не стануть стандартом: там, де компактність накопичувача критична, їх місце дістанеться більш інтегрованим рішенням, а в інших випадках замість них можна буде використовувати більш стандартні пристрої.

Новий формат забезпечує швидкість передачі даних на рівні 400 Мб/с і при застосуванні стандарту ONFi 3.0, нещодавно затвердженого організацією Open NAND Flash Interface Working Group, дозволить без зниження швидкодії вдвічі зменшити кількість каналів, що сприятливо позначиться на вартості і компактності накопичувачів. Крім того, за словами Samsung, новий контролер флеш-пам'яті NAND Toggle DDR, забезпечуючи набагато вищу швидкість передачі даних, дозволить накопичувачу споживати не більше енергії, ніж 256-гігабайтні нагромаджувачі, виконані на основі 16-гігабітних чіпів, виготовлених по 40-нанометровій технології. При цьому контролер аналізує частоту використання накопичувача і автоматично переводить його в режим зниженого енергоспоживання, що, за словами корейської компанії, дозволить збільшити час автономної роботи ноутбука приблизно на годину.

Повертаючись до MacBook Air, хочеться зазначити, що якщо інформація підтвердиться то це буде ще один (і, мабуть, останній) крок Apple в бік «монолітності» MacBook Air. На відміну від пристроїв інших виробників, цей ноутбук не дозволить користувачеві робити заміну комплектуючих: ОЗУ і SSD будуть розпаяні на системній платі, батарея - незнімна. Цілком можливо, незабаром практика установки ОЗУ і SSD безпосередньо на системну плату ноутбука стане поширеною в бюджетних пристроях різних виробників, подібно до того, як свого часу на материнські плати ПК перекочували з окремих карт контролери жорстких дисків, портів, звукові і відеопроцесори.

Вконтакте
Pinterest