Однокристальна система NVIDIA Tegra 4

admin Новини hardware

Однокристальна система NVIDIA Tegra 4Незважаючи на те, що компанія NVIDIA тільки-тільки готується показати світу третє покоління однокристальної платформи NVIDIA Tegra (кодове ім'я - Kal-El), джерело, посилаючись на людей, які побажали залишитися невідомими, поспішає поділитися першими подробицями вже про четверте покоління ARM-платформи NVIDIA, відоме під кодовим ім'ям Wayne. Зокрема повідомляється, що платформа буде ділитися на дві версії - приблизно також, як і Tegra 3.

Перша, більш проста версія NVIDIA Tegra 4, отримає чотирьохядерний центральний процесор, що працює на частоті 1,5 ГГц, вбудоване графічне ядро ​​з 24 ядрами CUDA, сумісне з DirectX 11. Продуктивність даної версії Tegra 4 в десять разів перевищить продуктивність Tegra 2 і в два рази - Tegra 3. Інша версія Wayne виявиться цікавішою. До її складу увійде CPU з вісьмома ядрами, GPU з 32-64 ядрами CUDA, що підтримує технології DirectX 11, OpenGL 4.x, OpenCL 1.x і PhysX.

Здавалося б, навіщо такі «навороти» для звичайної, хай і сучасної ARM-платформи, проте якщо згадати, що Windows 8 буде сумісна не тільки з процесорами x86, а й CPU на архітектурі ARM, все стає на свої місця: перший варіант NVIDIA Tegra 4 і справді буде орієнтований на смартфони і відносно недорогі планшети, в той час як другий буде подаватись як гідна основа високопродуктивних ігрових планшетів, нетбуків і ультратонких ноутбуків. У результаті Microsoft, можливо, сама того не бажаючи, зіштовхне лоб в лоб SoC NVIDIA Tegra 4, процесори Intel Ivy Bridge і APU AMD Trinity. Хто вийде переможцем з цієї сутички, сказати не беремося, проте видовище, очевидно, належить грандіозне. Так що пропонуємо запастися попкорном і терпінням - чекати залишилося недовго.

Вконтакте
Pinterest