Представлений процесор NVIDIA Tegra 3

admin Новини hardware

Представлений процесор NVIDIA Tegra 3Сьогодні компанія NVIDIA «відкрила еру чотирьохядерних мобільних обчислень», представивши процесор NVIDIA Tegra 3. За словами компанії, новинка несе в планшети і смартфони продуктивність, порівнянну з продуктивністю ПК і поліпшені показники автономності. Першим планшетом на базі Tegra 3 стане ASUS Eee Pad Transformer Prime.

Перевага процесора, раніше відомого під умовним позначенням Project Kal-El, над його попередником, Tegra 2, по графічної продуктивності досягає трьох разів, а зниження енергоспоживання досягає 61%. За оцінкою NVIDIA, це дозволить довести час роботи мобільних пристроїв від батареї до 12 годин (в режимі перегляду відеозаписів - уточнює виробник).

Як вже відомо, в Tegra 3 застосована нова технологія, що отримала назву Variable Symmetric Multiprocessing (vSMP), на яку подана заявка на патент. Суть vSMP полягає в наявності п'ятого, допоміжного ядра. Чотири основних ядра (ARM Cortex A9, 1,3 ГГц) призначені для завдань, що вимагають високої продуктивності, тоді як «ядро-компаньйон», як його називає сам розробник, орієнтоване на менш вимогливі завдання і дозволяє зменшити енергоспоживання. Коли необхідна висока продуктивність - в іграх, при перегляді web-сторінок, роботі із зображеннями, відеозаписами і звуком, 3D-графікою - працюють основні ядра, а «компаньйон» відпочиває. Якщо ж необхідно виконувати нескладні завдання, такі, як відтворення звукозаписів чи відеозаписів, виконання фонових додатків - вимикаються основні ядра і включається допоміжне.

До складу Tegra 3 входить GPU NVIDIA GeForce з 12 потоковими ядрами.

Графічний процесор Tegra 3 підтримує технологію NVIDIA 3D Vision. Вбудований контролер пам'яті підтримує до 2 ГБ пам'яті DDR3-L 1500 або LPDDR2-1066. Процесор розрахований на випуск за 40-нанометровим техпроцесом.

За словами NVIDIA, випуск Tegra 3 вже розпочато. Зацікавлені розробники можуть замовити набір Tegra 3 Developer Kit.

Вконтакте
Pinterest