Rockchip ліцензує процесорні ядра ARM Cortex-A57, Cortex-A53 і Cortex-A12

admin Новини hardware

Rockchip ліцензує процесорні ядра ARM Cortex-A57, Cortex-A53 і Cortex-A12На сайті ARM з'явилося повідомлення про те, що компанія Rockchip Electronics, яка є провідним китайським розробником мобільних однокристальних систем, придбала у ARM так звану передплатну ліцензію, що дозволяє використовувати широке коло продукції ARM. Угода дає Rockchip доступ до процесорних ядер на архітектурі ARMv8-A і ARMv7, включаючи ARM Cortex-A57, Cortex-A53 і Cortex-A12, до сімейства GPU ARM Mali і внутрішньосистемного інтерфейсу ARM CoreLink.

Примітно, що це перша передплатна ліцензія ARM, продана в Китай, і перша ліцензія на замовлення ARM Mali. На відміну від звичайної ліцензії з фіксованою виплатою, яка включає певний продукт і права на його використання, передплатна ліцензія дає можливість протягом певного терміну використовувати ціле сімейство продуктів, включаючи нові, які будуть випущені під час дії підписки.

Згадана архітектура ARMv8-A була представлена ​​два роки тому. Вона стала першою 64-розрядною архітектурою ARM. Розробники нової архітектури, орієнтованої на високу енергетичну ефективність реалізацій, змогли зберегти в ній сумісність з існуючим 32- розрядним програмним забезпеченням. Першими процесорними ядрами на цій архітектурі стали 64-розрядні процесорні ядра серії ARM Cortex-A50 Cortex-A57 і Cortex-A53. Перше є найбільш високопродуктивним процесором ARM, а друге - найбільш енергетично ефективним.

Першими ліцензіатами нових IP ARM стали компанії AMD, Broadcom, Calxeda, HiSilicon, Samsung і STMicroelectronics. Нещодавно до їх числа додалася компанія MediaTek.

Вконтакте
Pinterest