Суперкомп'ютер на процесорах nVidia Tesla встановив рекорд енергоефективності

admin Новини hardware

Суперкомп'ютер на процесорах nVidia Tesla встановив рекорд енергоефективностіnVidia повідомила про те, що в середу в провідному суперкомп'ютерному центрі Італії Cineca почав роботу самий енергетичноефективний обчислювальний комплекс в світі - система Eurora, створена компанією Eurotech.

Комплекс Eurora показав рекордну стабільну продуктивність в 3150 мегафлопс на ват, що на 26% вище, ніж у лідера за останньою версією рейтингу самих енергоефективних суперкомп'ютерів Green500. Цей список очолює система Appro GreenBlade GB824M з результатом близько 2 500 мегафлопс на ват.

Відзначається, що високої енергоефективності Eurora вдалося добитися за рахунок застосування 128 високопродуктивних і економічних прискорювачів nVidia Tesla K20.

Eurora використовує інноваційну систему рідинного охолодження Aurora Hot Water Cooling, в якій електронні та електричні компоненти прохолоджуються водою. Такий підхід, як стверджується, дозволяють скоротити енергоспоживання центрів обробки даних (ЦОДів) до 50%, а сукупну вартість володіння - на 30-50%. Крім того, використання технології Aurora Hot Water Cooling скорочує або зовсім усуває необхідність в дорогому кондиціонуванні повітря в ЦОД. Тепло, що генерується системою, можна направляти на обігрів будівель, живлення холодильних установок для кондиціювання повітря або одночасно на виробництво енергії, тепла і охолодження.

Доступ до суперкомп'ютера Eurora відкритий для всіх членів Партнерства з передових розрахунків в Європі (PRACE) і для великих італійських НДІ.

Вконтакте
Pinterest