У суперкомп'ютері Cray XK6 об'єднані CPU AMD Bulldozer і GPU NVIDIA Tesla

admin Новини hardware

Суперкомп'ютер Cray XK6Компанія Cray, що спеціалізується на суперкомп'ютерах, оголосила про випуск гібридного суперкомп'ютера Cray XK6.

У новинці використовується внутрішнє з'єднання Cray Gemini, знайоме нашим постійним читачам по опису системи Cray XE6, процесори AMD Opteron 6200 (16-ядерні моделі на ядрі Bulldozer, відомі під умовним позначенням Interlagos) і GPU NVIDIA серії Tesla 20.

За оцінкою розробника, продуктивність гібридної системи може нарощуватися до рівня, який перевищує 50 петафлопс (petaflops - 1 000 000 000 000 000 операцій з плаваючою комою в секунду).

Розкрити потенціал продуктивності допомагає уніфікована середовище розробки ПЗ для x86/GPU, в яку входять необхідні інструменти, включаючи бібліотеки, компілятори та допоміжні програми. Працює суперкомп'ютер під управлінням Cray Linux Environment.

Першим замовником Cray XK6 став Швейцарський національний суперкомп'ютерний обчислювальний центр (Swiss National Supercomputing Centre, CSCS). Система Cray XK6 швейцарські вчені отримають шляхом модернізації встановленого в CSCS суперкомп'ютера Cray XE6m, відомого під ім'ям Piz Palu.

У Cray XK6 можна також перетворити системи Cray XT4, Cray XT5, Cray XT6 і Cray XE6. Поставки нового суперкомп'ютера повинні початися в другій половині року.

Вконтакте
Pinterest