Виробник розігнав мікрокомп'ютер Raspberry Pi до 1 ГГц

admin Новини hardware

Виробник розігнав мікрокомп'ютер Raspberry Pi до 1 ГГцЯк відомо, процесор мікрокомп'ютера Raspberry Pi працює на частоті 700 МГц. Користувач має можливість розгону, але підвищення напруги, необхідне в цьому випадку для стабільної роботи, може привести до виходу процесора з ладу. Любителі розгону знають, що на пошкоджені в результаті таких експериментів процесори гарантія не поширюється. Втім, ціна ризику невисока - комп'ютер Raspberry Pi коштує $ 25 або $ 35, залежно від конфігурації.

На цьому тижні ситуація з розгоном Raspberry Pi змінилася. Виробник повідомив, що в результаті тривалих експериментів йому вдалося підібрати допустимі параметри в конфігураційному файлі, динамічно керуючі напругою і частотою в залежності від температури процесора. Не переходячи за межу безпечних 85 ° С, частоту процесора вдалося підняти до 1 ГГц, що відповідає приросту продуктивності приблизно на 50%. Говорячи точніше, тест nbench показує приріст продуктивності на операціях з цілими числами на 52%, з числами з плаваючою комою - на 64%, на операціях з пам'яттю - на 55%.

Важливо, що це робиться безкоштовно і з збереженням гарантії. Якщо з максимальними налаштуваннями система працює нестабільно, є можливість вибрати один з ще чотирьох профілів. Модифікована прошивка (до речі, розгін є не єдиним поліпшенням в ній) вже доступна на сайті компанії.

Вконтакте
Pinterest