Китайських в'язнів змушували грати в World of Warcraft

admin Ігрові новини

Китайських в'язнів змушували грати в World of WarcraftЗамість звичних робіт китайських ув'язнених змушували «фармити голд» по 12 годин на добу, повідомляє Guardian. Отримані тяжкою працею зеків ресурси продавалися охоронцями за готівку.

Це давня практика: про «китайський фармінг» ходять легенди - більше 80% фармерів жителі КНР, а кількість фармерів, що працюють повний день, зашкалює за 100 000 чоловік.

Дивно, але робота в онлайн-іграх, приносила тюремному начальству більше грошей, ніж звичайний ручна праця. Ув'язнений, що випробував на собі тяготи трудових онлайн-робіт, розповів виданню, що 300 чоловік щодня приносили охороні по 5000-6000 юанів (близько 25 тис. рублів). Комп'ютери працювали без перерви, але ніяких грошей зеки не бачили.

Незважаючи на те, що сидіти за комп'ютером звичайно простіше, ніж працювати на виробництві, покарання було цілком реальним «Якщо я не міг виконати норму, то охоронці примушували мене стояти з піднятими руками, а після в бараках били пластиковими трубками. Ми продовжували грати до повної втрати сил », говорить один з ув'язнених.

В ігровому співтоваристві ставлення до фармерів і тих, хто користується їхніми послугами неоднозначне. Частина гравців вважають, що покупка ігрових предметів і золота за реальні гроші - це шахрайство і взагалі позбавляє гру сенсу, інша ж вважає, що нічого страшного в цьому немає.

У Blizzard, творців World of Warcraft на цей рахунок чітка думка: продаж ігрових предметів, персонажів і золота за реальні гроші забороняється під загрозою бана. Іноді справа навіть доходить до суду, але це не лякає багатотисячну армію азіатських фармерів. Коли вартість облікового запису можна відбити за один день, бани не страшні.

За даними China Internet Centre, в 2008 році було продано 1200 млн віртуальних грошей, і кількість граючих для заробітку стрімко збільшувалася. Це не могло залишитися непоміченим китайським урядом, і в 2009 був прийнятий закон, що фактично робить незаконним продаж ігрової валюти без ліцензії на торгівлю. А у квітні на гравця, який вкрав кредитів на суму в 3000 юанів, навіть було заведено судову справу. Але тенденція зберігається, і Китай залишається «Фабрикою з виробництва віртуальних товарів». До того ж умови праці на китайських виробництвах залишає бажати кращого, що залучає нових фармерів.

І хоча тіньові схеми заробітку в іграх формально не схвалюються китайською владою, ця ж влада замислюються про організацію армії технорабов для своїх політичних цілей. Так, в китайській армії почали створювати підрозділи «хакерів».

«Вони проводитимуть навчальні атаки на інформаційні мережі збройних сил КНР, для того щоб підвищити готовність Народно-визвольної Армії Китаю до захисту своїх систем управління» заявив у середу офіційний представник міністерства оборони КНР Ген Яньшен.

Очевидно, що підрозділи, які можуть зламати в навчальних цілях свої мережі, в інших умовах зможуть зламати і будь-які системи ворога, але це офіційно не оголошувалося. Ген Яньшен підкреслив, що в даний час захист інформаційних мереж КНР є "досить слабким", при цьому КНР нерідко страждає від хакерських атак з-за кордону.

Вконтакте
Pinterest