Жорстокі відеоігри шкодять мозку

admin Ігрові новини

Жорстокі відеоігри шкодять мозкуЗовсім недавно німецькі дослідники довели, що сіра речовина завзятих гравців звикла до насильства, а ще раніше стало відомо, що у гравців проблеми з контролем емоційного збудження. На цей раз Ян Ван з Університету штату Індіана (США) і його колеги з'ясували, що після тижня ігри у випробовуваних менше активувалися ділянки мозку, що відповідають за контроль емоцій і агресивну поведінку.

В експерименті взяли участь 22 особи чоловічої статі 18-29 років, яким досі жорстокі відеоігри були практично незнайомі. Їх розділили на дві рівні групи. Одна весь наступний тиждень присвятила шутерам від першої особи, граючи в них по десять годин, а потім ще тиждень утримувалася від подібного роду розваг. Друга взагалі не торкалася до симуляторів смертовбивства.

Але перш за все, кожен випробовуваний пройшов функціональну магнітно-резонансну томографію, після чого ще двічі побував у томографі - в кінці кожного тижня. Під час сеансу добровольці читали слова, що мають відношення до насильства.

Після першого тижня учасники ігрової групи продемонстрували зниження діяльності лівих нижніх лобових часток, які прийнято пов'язувати зі співчуттям. Те ж саме з передньою поясною корою - її асоціюють із здатністю управляти конфліктною ситуацією, виявляти помилки і контролювати емоції.

До кінця другого тижня ефект ослаб, але не зник. Як все це відбивається на поведінці, звичайно, ніхто не з'ясовував.

Результати дослідження були представлені на конференції Радіологічного товариства Північної Америки.

Вконтакте
Pinterest