Оцінка продуктивності Windows 8.1

admin Інформаційні технології

Оцінка продуктивності Windows 8.1.

 
Індекс продуктивності (Windows Experience Index, WEI) був введений ще в Windows Vista для оцінки відносної продуктивності системи. Визначення WEI проводиться за допомогою утиліти WinSAT (Windows System Assesment Tool). WinSAT проводить тести продуктивності основних компонентів системи і на підставі цих тестів обчислюється значення індексу.
Оцінюються п'ять основних компонентів системи:
  • Процесор
  • Оперативна пам'ять
  • Графіка
  • 3D графіка
  • Дискова підсистема.
В Vista WEI являє собою числове значення в діапазоні від 1 до 5.9, у Windows 7 діапазон розширений до 7.9, а в Windows 8 аж до 9.9. Для кожного компонента обчислюється свій WEI, а загальне значення визначається за найменшим числом.
А тепер про сумне. Якщо ви раптом захочете подивитися індекс продуктивності Windows 8.1, то вас чекає сюрприз. З незрозумілих причин індекс продуктивності зник з графічного інтерфейсу Windows 8.1. Що цікаво, оцінка все одно визначається, і результати зберігаються у файл, але висновок результату прибраний з панелі управління. Втім, WEI залишився доступним з командного рядка, так що при бажанні ми все ж зможемо подивитися індекс продуктивності.
Оцінка продуктивності здійснюється автоматично, з допомогою запланованого завдання. Результати оцінки зберігаються в xml-файли в папці C:\Windows\Performance\WinSAT\DataStore. Для перегляду загальної продуктивності системи треба відкрити файл, що містить у назві слово &Prime-Formal&Prime-. Якщо таких файлів декілька, то вибираємо найбільш свіжий по даті. Самі цифри оцінки знаходяться між тегами WinSPR.
 

Оцінка продуктивності Windows 8.1.

Дізнатися оцінку продуктивності можна і за допомогою PowerShell. Для цього відкриваємо консоль з правами адміністратора і вводимо команду:

 
Get-CimInstance-ClassName Win32_WinSAT
 

Оцінка продуктивності Windows 8.1.

 
Може бути так, що оцінка ще не проводилася. Наприклад, з моменту встановлення системи пройшло менше тижня, або заплановане завдання не змогло нормально відпрацювати. У цьому випадку можна запустити оцінку продуктивності вручну, з командного рядка або консолі PowerShell. Ось кілька основних команд:
  • winsat formal – оцінка загальної продуктивності системи
  • winsat formal-v – оцінка  загальної продуктивності системи, докладний висновок
  • winsat formal-xml file.xml – виведення результату перевірки в зазначений xml-файл
  • winsat formal-restart never – при повторній перевірці, для оцінки тільки нових компонентів
  • winsat formal-restart clean – при повторній перевірці, для скидання історії перевірок та повної перевірки заново.
 

Оцінка продуктивності Windows 8.1.

Примітка. Якщо ви запускаєте оцінку на портативному пристрої (ноутбуці або планшеті), то не забудьте підключити його до мережі. При роботі від батареї оцінка не запуститься, буде показано помилку..

Вконтакте
Pinterest