Аргентинські євреї відфільтрували підказки Google

admin Новини інтернету

Аргентинські євреї відфільтрували підказки GoogleАргентинський суд задовольнив позов представників місцевої єврейської діаспори і виніс заборону, відповідно до якого пошуковик Google повинен не тільки видалити з видачі ряд ресурсів антисемітської спрямованості, але ще і прибрати з функції автозаповнення запитів підказки, які ведуть на подібні сайти. Забороняється також показ реклами Google на цих сайтах.

Рішення суду нам поки виявити не вдалося, тому доводиться спиратися на заяву аргентинської єврейської організації DAIA. Тут йдеться про 76 сайтів, які Google має прибрати з видачі та на яких не повинен відкручувати рекламу, а також про 13 пошукових підказках, що містять образи антисемітського спрямування. Списки сайтів і підказок DAIA не приводить.

CNN, висвітлюючи цю подію, повідомляє, що коментарі Google одержати поки не вдалося. Між тим, позиція компанії по відношенню до зачистки видачі та підказок добре відома. На сайті Google є навіть спеціальна сторінка, присвячена "єврейському питанню".

На цій сторінці пояснюються речі, які, загалом-то, повинні бути очевидні всім розсудливим людям. А саме, що Google намагається виконати свою роботу, тобто надати людям те, що вони хочуть знайти. І якщо у видачі з'являються, наприклад, антисемітські сайти, це зовсім не означає, що Google ці сайти підтримує.

З підказками ситуація практично та ж сама: вони формуються на підставі сухої статистики реальних пошукових запитів. Комп'ютер зовсім не розрізняє, чи є ці запити образливими для тієї або іншої групи людей, чи ні. Тим не менш постійно знаходяться громадяни, які бажають, щоб деякі такі запити комп'ютер все-таки розрізняв.

Наприклад, у квітні один італієць виграв тяжбу з Google в суді першої інстанції: пошуковий гігант повинен підправити список підказок, що пропонується при наборі його прізвища. Прізвище громадянина не вказується, але її можна приблизно "вирахувати", оскільки по ній видавалися підказки типу "truffa" і "truffatore" (тобто "шахрайство" і "шахрай"). Цей "Труффальдіно" вирішив, що люди, які будуть шукати його в Інтернеті, при вигляді таких підказок подумають про нього недобре, і суд з ним погодився.

Практика показує, що зазвичай Google бореться в таких випадках до кінця, але, якщо переконати суддів не виходить, підпорядковується судовим рішенням. Втім, з цього правила є й винятки. Так, в кінці минулого року в компанії вирішили взяти курс на боротьбу з піратством і, зокрема, почали фільтрувати автозаповнення за словами на кшталт "torrent" і "rapidshare".

Зауважимо, що буквально днями голова ради директорів Google Ерік Шмідт (Eric Schmidt) застеріг законодавців від прийняття "дурних" законів, які б зробили неможливим роботу сервісів Google в їхніх країнах. Свого часу Google вже зі скандалом пішов з Китаю, протестуючи проти цензури. Але у Китаї у компанії і так справи йшли не дуже.

Інша справа Аргентина. У країнах Латинської Америки пошуковик Google утримує близько 90% ринку. Так що якщо Google, втомившись від боротьби з "безглуздими" законами, позбавить своїх сервісів аргентинців, ті ще, чого доброго, почнуть шукати крайніх - тільки вже не в інтернет-пошуковику, а в реальному житті. А довго шукати не доведеться: єврейська діаспора в Аргентині - найчисленніша у всій Латинській Америці.

До речі, на днях Аргентина відзначилася з цього питання і в офлайні. Коли з Каннського фестивалю вигнали режисера Ларса фон Трієра за "нацистські" вислови, саме аргентинський дистриб'ютор першим заявив, що відмовляється від контракту з фон Трієром і не буде поширювати його новий фільм Melancholia в Аргентині. Хоча взагалі-то це була просто невдалий жарт - фон Трієр сказав на прес-конференції, що він усе життя вважав себе євреєм, а потім дізнався про своє німецьке походження, і тому тепер він "нацист" і "розуміє Гітлера".

Вконтакте
Pinterest