Білоруських опозиціонерів заблокували на честь виборів

admin Новини інтернету

Білоруських опозиціонерів заблокували в мережіБілоруські опозиційні ЗМІ в черговий раз постраждали від свавілля місцевої влади в день президентських виборів. Напередодні ввечері низка опозиційних сайтів було заблоковано, а вночі силовики затримали журналістів видання «Хартія 97».

Нагадаємо, у неділю 19 грудня в Білорусі пройшли чергові вибори Лукашенко. За результатами попередніх підрахунків голосів з'ясувалося, що з великим відривом від інших кандидатів на виборах переміг Олександр Лукашенко. Опозиція розсердилася і вийшла на вулиці - кілька тисяч людей зібралися на площі Незалежності в центрі столиці з закликами піти, адресованими президенту. Таким способом опозиціонери (і співчуваючі, що приєдналися до них) висловили протест проти результатів виборів, що на їхню думку - фальсифіковані Генеральний прокурор Білорусії Григорій Василевич заявив в понеділок, що слідство притягне керівників « заворушень» до відповідальності.(Новина -Gmail може відновлювати контакти)

Тим часом незалежні білоруські ЗМІ постраждали від атак на свої інтернет-ресурси. На території республіки увечері в неділю не відкривалися сайти «Хартії 97», «Білоруського партизана», газети «Солідарність». Крім того, як зазначає Lenta.ru з посиланням на «БелаПАН», білорусам закрили доступ до «Живого журналу», Facebook і Twitter. Ця інформація або не відповідала дійсності, або від блокування доступу постраждали лише деякі користувачі - учасники несанкціонованої демонстрації, журналісти і просто очевидці подій активно писали і продовжують писати на Twitter за хештегом # electby. Багато хто, до речі, пише якраз про блокування доступу до Мережі.

Під час акції протесту в центрі Мінська співробітники правоохоронних органів побили журналістку «Хартії 97» Наталію Радін. На цьому утиски не закінчилися: під ранок на сайті «Хартії» з'явилася інформація про те, що 4.40 20 грудня двері офісу сайту charter97.org зламали спецназівці. Редактора Наталю Радін та волонтерів відвезли в невідомому (поки що) напрямку. «Останнє повідомлення від Наталії Радін:« Ми в КДБ всі »», - повідомляється в новини.

Нагадаємо, «Хартія» постійно потрапляє під приціл білоруських силовиків сайт не раз намагалися закрити, в редакції проводили обшуки. А у вересні ресурс пережив велику втрату - його головного редактора Олега Бебеніна знайшли повішеним у своєму дачному будинку. Колеги журналіста сумніваються в офіційній версії його смерті - самогубство.

До речі, новоспеченому (якщо можна так висловитися в даному випадку) президентові Білорусі докучають не лише ввірені йому незадоволені громадяни. Wikileaks злив у відкритий доступ американську дипломатичну переписку, у якій згадуються скарги Лукашенка на Росію. Росія, за його словами, шантажувала республіку Білорусь, змушуючи визнати незалежність Абхазії та Південної Осетії в обмін на дешевий газ.

Вконтакте
Pinterest