Білоруських революціонерів викурили з ВКонтакте на Facebook

admin Новини інтернету

Білоруських революціонерів викурили з ВКонтакте на FacebookБілоруси, які беруть участь в демонстраціях проти режиму Лукашенка і координували свої акції через соцмережу "ВКонтакте", заговорили про необхідність переїзду на Facebook, після того як 2 липня їх група була заблокована адміністрацією "В Контакте".

На момент блокування число учасників групи, що організує масові "безмовні" акції протесту в Мінську та інших білоруських містах, перевалило за 200 тис. Громадяни, налаштовані проти нинішньої влади, збираються на центральних площах і плескають в долоні - після чого їх затримує міліція.

У групі публікуються не тільки сценарії акцій, але і збирається допомога для оплати штрафів, викладаються зразки скарг на зловживання правоохоронних органів і т.д.

На 3 липня - День незалежності Білорусі - були заплановані акції в 23-х містах, а центральною подією мало стати "захлопування" промови Лукашенко на військовому параді в Мінську. У результаті ті, хто намагався плескати, негайно затримувалися.

Напередодні події на сторінці групи з'явилося повідомлення "Група тимчасово заблокована і перевіряється адміністраторами, так як деякі користувачі вважають, що вона не відповідає правилам сайту". Також 3 липня в районі проведення акції в Мінську була заблокований мобільний зв'язок.

Пізніше група запрацювала знову, але, за свідченнями її організаторів, з неї вийшли всі учасники, крім 200 чоловік (на момент написання цієї замітки число учасників доросло до 10,5 тис. осіб).

Обговорюючи дії адміністрації "ВКонтакте", адміністратори групи запропонували мігрувати на Facebook як не залежний від "кривавої гебні" ресурс. "Але звичайно Белтелеком може без проблем перекрити і facebook і tweeter і який завгодно інший сайт, так що він буде недоступний з багатостраждальної Білорусі", - резонують одні. Інші діляться рекомендаціями щодо використання анонімайзерів і т.п.

"Свій сайт заддосят як хартію, якщо вже робити якийсь ресурс, то він повинен бути інтегрований в фейсбук і крутитися на його серваках", резюмують організатори групи. Але поки що число прихильників руху на Facebook в рази менше, ніж на "ВКонтакте"

Вконтакте
Pinterest