Блогера посадять на 7 років за погрози віце-президенту Google

admin Новини інтернету

Блогера посадять на 7 років за погрози віце-президенту GoogleПоки в Таїланді заарештовують блогерів і вебмайстрів за образу монарха, в демократичних Штатах пред'являють звинувачення за загрози через "Твіттер".

Якийсь техасець Грегорі Келвін Кінг, 27 років, звинувачується за двома пунктами за скоєння кримінального злочину по відношенню до якоїсь Маріссі Майєр (Marissa Mayer), 36 років, віце-президенту корпорації Google. За приблизно 9 місяців Кінг залишив у своєму мікроблозі понад 20 тисяч повідомлень, адресованих М.М. (Або, іноді, Маріссі).

Судячи за даними обвинувачів, в цих повідомленнях, зокрема, лунали погрози вбивства. Кінг також звинувачував М.М. в тому, що через неї він був заарештований за помилку, а також у причетності до якоїсь групи, яка намагалася заразити його, Кінга, ВІЛ-інфекцією (не статевим, правда, шляхом).

У ФБР заявили, що їм не відомо про будь-якого зв'язку між Кінгом і Майєр, якщо не вважати заяв обвинуваченого в "Твіттері". Йому загрожує сумарно до семи років в'язниці.

Між тим, інший "Кінг", а саме старий король Таїланду Пхуміпон Адульядет, сам став жертвою блогера. Якийсь 40-річний житель Бангкока, якого звуть Сурапак Пхучайсенг, всіляко ображав свого монарха за допомогою текстових повідомлень, звуків та фотографій, що залишав у своєму блозі на Facebook.

Але довгі руки правосуддя все-таки дотягнулися до правопорушника, і тепер йому доведеться відповісти перед судом. За законом за образу короля, королеви, престолонаслідника або регента світить до 15 років в'язниці (по кожному з обвинувачень). Борцям за права людини такі закони не подобаються, але до їх критиці поки не особливо прислухаються: обговорення ролі королівської сім'ї в політичній системі Таїланду вважається тут забороненою темою.

Наприклад, у березні цього року один вебмастер отримав 13 років за те, що на його сайті, пов'язаному з опозиційним рухом, були опубліковані коментарі, що ображають монархію. Ще один редактор веб-сайту поки чекає своєї долі - за те, що не виявив достатньої прудкості у видаленні надісланих читачами коментарів.

Вконтакте
Pinterest