Google теж вирішив видавати газети

admin Новини інтернету

Google вирішив видавати газетиСлідом за компанією Apple, що оголосила раніше про початок продажу підписок на електронну періодику через App Store, президент компанії Google заявив про запуск сервісу One Pass. За задумом творців, цей сервіс допоможе видавцям вести гнучкий бізнес, пропонуючи читачеві безліч опцій на вибір.

Нагадаємо, що Apple збирається брати 30% від вартості кожної підписки - і при цьому банить безкоштовні додатки газет, оскільки вони не діляться з ним прибутком (прибуток є навіть у безкоштовних додатків - наприклад, через рекламу або інші додаткові сервіси, на які виводить читачів додаток ).

Google же про свій сервіс повідомляє, що йому буде достатньо всього 10% від вартості підписок. Правда, це більше схоже на поспішну рекламну заяву, ніж на реально продуманий бізнес. Хоч Ерік Шмідт і заявляє, що сервіс вже працює в США, Канаді і найбільших країнах Західної Європи, про реальні контрактах і домовленостях не було сказано ні слова.

У той же час Apple, анонсуючи підписки, має за плечима величезну інфраструктуру: десятки мільйонів проданих мобільних пристроїв, успішні магазини контенту, програми для читання, співпраця з Times Corp., Washington Post, Financial Times і інш. У Google ж на сьогоднішній день немає нічого крім заяви та демонстраційного ролика.

Крім того, пошуковий гігант встиг зіпсувати відносини з газетами в 2009 році, коли вони не змогли домовитися щодо роботи сервісу Google News. Тоді Руперт Мердок з Times Corp. поскаржився на те, що через новинного агрегатора у його видань знизилася кількість переглядів і, відповідно, показів реклами. Мердок та інші видавці вирішили рухатися в напрямку заробітку через продажу доступу до своїх електронних видань, а не реклами - що викликало тоді у Google вельми песимістичну реакцію. Але можливо, зараз ситуація змінилася.

Але найсумніше, що у босів найбільшої інтернет-компанії певне немає навіть єдиного стратегічного плану з розвитку свого власного ринку електронних публікацій. У Google є розрізнені проекти - наприклад, Google Checkout для електронної оплати, пошук по книгах, окремо магазин електронних книг, зовсім окремо мобільна ОС Android.

Навіть якщо сьогодні всі великі видавці побіжать до Google зі своїми проектами, поки незрозуміло, коли все це зможе стати доступним кінцевому користувачу, якого мало хвилює, скільки на одному номері журналу заробить автор, видавець або розробник його телефону. Для середньостатистичного американського читача (а саме американський ринок електронних видань є найперспективнішим) важливо зручність і простота користування, і він, швидше за все, навіть буде готовий переплачувати за це 20% від вартості книги або журналу.

P.S. Прочитайте новину про те, як доброволець виклав свої гени в open source

Вконтакте
Pinterest