Google врятує від зникнення 3000 вимираючих мов

admin Новини інтернету

Google врятує від зникнення 3000 вимираючих мовGoogle запустила проект по документації та збереженню 3054 мов світу, яким загрожує зникнення.

Інтернет-проект Endangered Languages створений для збору інформації про стародавні вимираючі мови та її популяризації. Він також покликаний стати майданчиком для спілкування фахівців, які документують рідкісні мови і працюють над їх збереженням. За прогнозами вчених, близько половини з 7000 мов світу може зникнути в найближчі 100 років.

На сайті Endangered Languages представлена карта зникаючих мов, маркованих за ступенем загрози, яка їм загрожує. При кліці на зазначене місце на карті відкривається сторінка вимираючої мови, якою говорять в даній області, з короткою інформацією про неї, а також аудіо і відео-зразками її використання та списком наукових робіт, присвячених їй, з якими можна ознайомитися прямо на сайті .

Google закликає всіх фахівців з лінгвістики внести свій внесок в проект. Додати відео з промовою носіїв мови або завантажити присвячене їй дослідження можна, зареєструвавшись на сайті. Крім того, користувачі можуть поділитися практичним досвідом і прикладами в розділі "Ділимося знаннями" і брати участь у пов'язаних з проектом групах Google Groups.

Вконтакте
Pinterest