Іран запустить халяльний інтернет

admin Новини інтернету

Іран запустить халяльний інтернетІранський уряд заявив про намір створити окремий "халяльний" інтернет для правовірних мусульман. Передбачається, що ця підмережа буде включати не тільки Іран, але також і сусідні країни, повідомляє Fast Company з посиланням на іранську пресу.

Як повідомив заступник міністра з економічних питань Алі Ага Мохаммаді, халяльний інтернет буде введений в дію протягом півроку. При цьому Мохаммаді послався на досвід обгороджених Великим файрволом китайських товаришів як на джерело натхнення.

За його словами, в халяльному інтернеті неодмінно буде державна цензура. Будуть вітатися всілякі комерційні сервіси, а також розважальні портали, якщо вони, зрозуміло, відповідають принципам ісламу. Ну а з порнографією, натурально, доведеться розпрощатися, вважає міністр інформації і технологій зв'язку Реза Тагіпур Анварі.

Втім, влада відзначає, що в іранців збережеться доступ до глобального інтернету. Це можна розцінювати як жест доброї волі, що свідчить про те, що іранський уряд дотримується демократичних принципів. А можна - і як спробу відсіяти своїх від чужих, з тим щоб застосовувати до останніх ті чи інші заходи впливу.

Як відомо, арабські країни схильні блокувати доступ до популярних західних ресурсів під різними приводами. Онлайн-цензура Ірану є однією з найжорсткіших. Сусідній Пакистан теж любить бавитися блокуваннями, що, правда, не заважає місцевим жителям активніше інших гуглити жорстке порно. Мабуть, з якоїсь загадкової причини не всім мусульманам достатньо одного лише "Халяль" - найбільш слабкі духом виявляються ласі на "харам".

Вконтакте
Pinterest